Bizi kim sevmiyor Anne !
Bu içerik 14 Ekim 2015 09:15 tarihinde eklendi ve 3.086 kez okundu

Anne neden bayraklar yarıya inmiş. 5.5 yaşında ki oğluma bunu nasıl açıklayacağımı bilemedim. Sonra Ankara’da patlama olmuş bir çok insan ölmüş yaralanmış bizde yas tutuyoruz. Ülke genelinde yas ilan edilince bayraklarımız yarıya iner diyebildim.

Atatürk’ün şehrinde kim patlatmış bombaları ? Bizi kim sevmiyor Anne ! İşte bu kurduğu cümleye sustum.Sarıldım sıkıca oğluma, evlatlarına sarılamayan anneler gibi…

Bizi kim sevmiyor bilmiyorum. Ama biz önce insanlığımızı sevmeyi unuttuk.Ucuza getirdiğimiz hayatlarımızın hesabını tutamaz olduk.

97 canın ve onlarca yaralının ardından ülkede yapılan eylemlerden bir tanesi de Edirne.. Eylemlerde STK’lardan çok polis var. Avuç içi kadar olan kentimde 100 kişi oturma eylemi yapıyor diye eylemcilerin aksine yüzlerce polis Saraçlar Caddesinde.

 Yaşananların ardından insanların yüzündeki acıyı silinmiş ürkek bakış ifadeleri yerleşmiş çehrelerine.Oturma eylemi yapan milletvekilleri, STK temsilcilerine eşlik etmiyor vatandaşlar ayakta birkaç saniye izleyip geçip gidiyorlar öylesine… Dinlemiyorlar bile atılan sloganları…

 Oğlumun “Bizi kim sevmiyor  Anne” sorusu aklımda yanıt buluyor bu sahneleri görünce.

Biz bizi sevmiyoruz. Biz insanlığımızı sevmiyoruz. Kimse kimsenin umurunda değil hale gelmiş,getirilmiş…

Fotoğraf çekerken arkamda kalan amcalar kendi içinde konuşuyorlar.  “Gitmesinler, toplanmasınlar insanlar işinden gücünden oluyor millet ekmeğinin derdinde bunlar şov yapıyor”

Eyvah !

Sanırım gerçek bombaların bizim yüreklerimizde, zihinlerimizde patlaması gerekiyor. Bizim en kısa zamanda kendimize gelmemiz ve bu ülkeden vazgeçmememiz gerekiyor!

Teröre, birlik beraberlik kurduğumuz  sürece karşı durabiliriz. İçimizde ki sevgisizliği, korkaklığı ve boş vermişliği de ben terörden sayıyorum çünkü. Korkamamalı, susmamalı ülkemiz için yaşamalıyız.

Bir takım oyunların, siyasi hesapların bedellerini çok ağır ödüyor Türkiye ama artık buna bir son vermek gerekiyor. Sevgisiz, sahipsiz bir toplumdan çok vatanımızın değerini bilen insanımızın, insanlığımızın hakkını veren bireyler gibi yaşamalıyız.

Ülkemde artık bayraklar yarıya inmesin Barış, Demokrasi, Özgürlük için kimse ölmesin!..

 

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Nevser ERASLAN

Ve Kadın

08 Mart 2021 15:59 | Hit: 524

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Bu işte bir iğrençlik var…

30 Mayıs 2019 12:17 | Hit: 4.211

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP…

06 Haziran 2018 14:10 | Hit: 2.492

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Ne listeymiş ama…

25 Mayıs 2018 11:09 | Hit: 2.301

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Daha iyi hizmet = Büyükşehir mi ?

29 Kasım 2017 08:46 | Hit: 2.421

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Atatürk ve dedem…

24 Kasım 2017 13:54 | Hit: 2.607

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları