Kadın girişimciler nerede?
Bu içerik 18 Kasım 2017 14:54 tarihinde eklendi ve 2.570 kez okundu

Fikrim Geleceğim projesi kapsamında 30 kadın girişimci Margi Otel’de eğitimlerini tamamladı.

Ekonomiye can katacak olan girişimciler ülkemizde giderek artıyor. Artıyor artmasına da Edirne kendi ölçeğindeki iller arasında girişimcilikte kaçıncı sırada çok merak ediyorum.

Fikrim Geleceğim projesi kapsamında görüştüğümüz eğitimciler ve proje danışmanlarımız küçükte olsa bir sitemde bulundular.

“Edirne’de ki kadın girişimciler nerede ne yapar kimse ile görüşemedik. Bu proje için gittiğimiz illerde bizlerle tanışmak projelerimizden faydalanmak için sık sık bir araya gelmiştik. Burada kimse ile tanışmadan dönüyoruz. Oysa bir çok proje konusunda  fikir alışverişinde bulunabilirdik” dediler.

Fikrim Geleceğim gibi kadına yön vermek isteyen bir çok proje yapılıyor. Edirne bu projelerden ne kadar haberdar oluyor. Ne kadar yararlanıyor tartışılır. Peki bunları nasıl öğreneceğiz ? Sanırım sorulması gereken en doğru soru bu…

TOBB bünyesinde kurulan ve Kadın Girişimciler Kurulu  başlığı altında toplanan girişimci kadınlarımız bu çalışmaların içinde neden bulunmuyor bilmiyorum. ETSO dönem dönem Girişimcilik kursları ve eğitimlerini düzenliyor ve katılım her seferinde oldukça yoğun oluyor. Bunları haber yaptığımız için yakından takip ediyorum.

Peki bu eğitimlerin sonunda kaç kişi girişimci olup ekonomiye katılıyor bu açıkta kalan bir soru oluyor. Bununla ilgili bir çalışma yapılıyor mu bilmek isterdim. Edirne’de bu güne kadar ETSO vb kurumlar tarafından yapılan eğitimlerde KOSGEB kurulundan geçip aktif işletme olarak hayata atılıp oda kayıtlarını oluşturan kaç iş yeri var ?

ETSO ve bünyesinde bulunan girimciler kurulunda aktif olarak görev yapan kişilere çok iş düşüyor.Tek bir proje tek bir konu tek bir gezi ile girişimcilik ruhu ne yazık ateşlenmiyor.

Edirne kadın girişimciler  sırasında oldukça geride… Bunu en son olarak Edirne’de fırsat yaratmaya çalışan Fikrim Geleceğim çalışmasında gördük.

Ne diyelim umarım burada yazdığım sorular cevapsız kalmaz.

Kadın+girişimciler+nerede?
Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Nevser ERASLAN

Ve Kadın

08 Mart 2021 15:59 | Hit: 524

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Bu işte bir iğrençlik var…

30 Mayıs 2019 12:17 | Hit: 4.211

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP…

06 Haziran 2018 14:10 | Hit: 2.492

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Ne listeymiş ama…

25 Mayıs 2018 11:09 | Hit: 2.301

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Daha iyi hizmet = Büyükşehir mi ?

29 Kasım 2017 08:46 | Hit: 2.421

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Atatürk ve dedem…

24 Kasım 2017 13:54 | Hit: 2.607

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları