Çok bilinmeyenli miting notları
Bu içerik 05 Haziran 2015 12:46 tarihinde eklendi ve 1.969 kez okundu

Yıllardın izlediğim seçimlerin en heyecansız olanı bu yıl sanırım… Bu seçimin nedense ruhu yok !

Ciddi söylüyorum ruhu yok bu seçimin. İnsanlar gerçek fikirlerini bir türlü anlatamıyorlar. Boş bakan gözler ihtirası olmayan sözler var seçim konuşmalarında.

Sokakları dolaşan seçim araçları da olmasa kim derki bu ülke genel seçime gidiyor diye…

İktidar mı kendinden emin yoksa muhalefet mi bu işi bilmiyor çözemedim. AK Parti mitinginde Başbakan Davutoğlu 1,5 saat rötar yaparak geliyor alana. Meydana baktığımda bu sefer polis kalabalığı dikkat çekiyor. Bu miting bilinmezlerle dolu oldu. Yazıda öyle bir bilinmezlik içeriyor. İnandırıcılığı olmayan bu cümleler bir AK Parti mitingini anlatıyor.

Davutoğlu’nu beklerken sunucu arkadaş göz göre göre yalan söylüyor. Yalan yere anons yapıyor. Sanırım arkadakiler ön tarafı göremediğinden midir düşüncesi “İzdiham var bayılan var birkaç adım geri gidelim” diyor. Bunun  üzerine basındaki arkadaşlarla gerçekten bayılan var mı diye bakıyoruz. Biz görmedik evet vardı diyen olur mu bilemiyorum ?

Vekil adayları, Sağlık Bakanımız,destek için gelen misafir vekillerin konuşmaları derken Sayın Davutoğlu konuşması için eşi ile birlikte meydanda toplanan partilileri vatandaşları selamlıyor. Edirne’den Rumeli’ye kadar gönderiyor selamlarını iktidarda kaldıkları süre içinde partisinin yaptıklarını anlatıyor.Yapacaklarını dile getiriyor ki zaten Trakya toprakları verimli bu size yeter demek istiyor…

Ardından gökyüzündeki  kara bulutlar zaten dolu olmayan meydanı daha da boşaltıyor…

Çok bilinmeyenli mitingin notlarını sıralarsak ;

Edirne’ye hava alanı için kaçıncı vaat verildi bilmiyorum…

Sayın başbakanımız Edirne’nin kadınları için “ çalışkan girişimci ve özgüveni yüksektir” dedi. Doğru çalışkanınız biz. Ama girişimcilikte de bir o kadar geride erkek ego manyasının arkasında kalıyoruz. Yıllardır kadın haklarının oy için kullanıldığını biliyorum da bu hakların ne kadarı önemseniyor onu bilmiyorum…

Eski başkent güzel şehrim tarihi eserleri ile anılıyor huzur kenti ilan ediliyor da biz neden bu huzur turizmini şehre kazandıramıyoruz bilmiyorum…

Edirne’den Kars’a tren anlatılıyor da ben neden bu trene binemiyorum bilmiyorum…

Roman bir danışman aldığını hatırlatıyor Başbakanımız ama burada ki romanların gerçek sorunlarını ne kadar doğru  biliyor, bilmiyorum.

Bilinmezlik dolu Edirne’nin son mitingini yazdım sizlere, zaten seçim için de son iki gün. Oylarınızı vermek için lütfen sandığa gidin bu bilinmezliğe bir son verin.

Son!

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Nevser ERASLAN

Ve Kadın

08 Mart 2021 15:59 | Hit: 525

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Bu işte bir iğrençlik var…

30 Mayıs 2019 12:17 | Hit: 4.211

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP…

06 Haziran 2018 14:10 | Hit: 2.492

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Ne listeymiş ama…

25 Mayıs 2018 11:09 | Hit: 2.301

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Daha iyi hizmet = Büyükşehir mi ?

29 Kasım 2017 08:46 | Hit: 2.421

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Atatürk ve dedem…

24 Kasım 2017 13:54 | Hit: 2.607

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları