Türkiye Demokrasi Nöbetinde!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkında Kanunda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklik ile "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" olarak ilan edilmiştir.

Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz 2016 günü, FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin canları pahasına verdiği mücadele ile geri püskürtüldü. Milletimiz tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet anlayışı ile özgürlüğüne sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

2016 yılında 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından başlatılan hain darbe girişiminin, Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığıyla püskürtülmesinin 5. Yıldönümünde İpsala’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İpsala’da düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı’, şehitlik ziyareti ile başladı.

 

Asri Mezarlık’taki şehitlerin kabri başında gerçekleştirilen programa; İpsala İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Hudut Tabur Komutanı Yb. Mehmet Özer, Belediye Başkan V. Gürel Kale, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay, Esetçe Belediye Başkanı Cemal Deniz, AK Parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, MHP İlçe Başkanı Mehmet Özçiftçi, İlçe Jandarma Komutanı Veli Kızmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz ve İlçe Müftüsü Ahmet Bayraktar ile daire amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saat 12.00’de başlayan programda, İpsala İlçe Müftüsü  Ahmet Bayraktar tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okundu.

Saat 13.00’da Alacamustafapaşa camiinde şehitlerimiz için mevlidi şerif okunması ile sona erdi.

AKŞAM DÜZENLENEN ETKİNLİKLER..

Saat 20.00’de Cumhuriyet meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu resim sergisi açılacak.

Cumhuriyet meydanındaki program saat 20.00’de Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran tilaveti ile başlayacak.

Protokol konuşmalarından sonra sinevizyon gösterisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak sunulacak.

Saat 13.00’te selanın okunmasından sonra demokrasi nöbetine devam edilecek.

Bu arada İpsala Toplum Sağlığı Merkezi Cumhuriyet meydanında kuracağı stant ile aşı olmayan vatandaşlara aşılama uygulaması yapacağını duyurdu.

 

 

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Türkiye Demokrasi Nöbetinde! Türkiye Demokrasi Nöbetinde! Türkiye Demokrasi Nöbetinde! Türkiye Demokrasi Nöbetinde! Türkiye Demokrasi Nöbetinde! Türkiye Demokrasi Nöbetinde!
Yorumlar (0)