İlhan Dalkıran  Güven Tazeledi
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Gerçekleşen Genel Kurul Toplantısında Divan Başkanlığı oluşturulduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve faaliyet raporları okunarak toplantıya devam edildi.

Çarşamba günü Belediye Düğün Salonunda İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. İlhan Dalkıran Kooperatif Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi.

Tüm finans kuruluşları hiç kimseye 36 aydan fazla kredi vermez iken bizler Keşan esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi olarak bu gün itibarı ile toplam kullandırım yaptığımız işletme kredileri miktarı 35 milyon Türk lirasına ulaşmıştır.

Kredilerimizin geri ödemelerinde ise isterseniz aylık ödeme imkânı, isterseniz 3 ayda bir ödeme imkânı, isterseniz 6 ayda bir ödeme imkânı seçenekleri ile kooperatifimiz ortaklarının tercihine bırakılmış ve kredi kullandırımlarında kolaylıklar sağlanmıştır.

Merkez birliğimiz yapmış olduğu çalışmalar neticesinde kredilerden önceki yıllarda yapılan kesintiler % 13,5lardan şu anda % 4.75lere kadar düşürülmüş ve esnaf kefalet kooperatifleri diğer finans kuruluşlarından çok daha avantajlı hale getirilmiştir. 

Halk bankası genel müdürlüğü aylık risk gurubu değerlendirmelerine göre kooperatifimizin çalışmaları, mali yapısı, geri dönüşleri de değerlendirildiğinde Trakya da faaliyet gösteren kooperatiflerimiz arasında İpsala esnaf kefalet kooperatifi gerek takip oranı gerek esnaf ve sanatkârlara verdiği destekler ve sistemli çalışmalarıyla bölgemizde en iyi kooperatifler arasında yer almayı başarmıştır. 

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda esnaf ve sanatkârlara yönelik destek paketleri ile esnaf ve sanatkârlarımıza her zaman destek olan ticaret bakanımız Mehmet Muş’a, teskomb genel başkanımız Abdülkadir Akgül’e ve halk bankası genel müdürümüz Osman Arslan’a, İpsala halk bankası şube müdürümüz Nalân Günürün’e esnaf ve sanatkârlarımız adına şükranlarımızı sunarız.

Bu gün burada gerçekleştirmiş olduğumuz İpsala esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifimizin 2018.2019.2020 yıllarına ait olağan genel kurul toplantımızın başta İpsala esnaf ve sanatkârımıza daha sonrada tüm teşkilatımıza hayırlara vesile olmasını diler, tüm esnaf ve sanatkârlarımızın işlerinizde bol bereketli kazançlar dilerim.

Güven tazeleyen Dalkıran katılımcılara şükranlarını sundu

İlhan Dalkıran genel kurul toplantısına katılan katılımcılara şunları söyledi;

 “07.07.2021 tarihi çarşamba günü İpsala esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifimizin yapılan olağan genel kurulunda yeni dönemde görev yapmak üzere şahsıma, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerimize tevdi edilen görevden dolayı tüm esnaf ve sanatkârlarımıza şükranlarımı sunarım.

Esnaf ve sanatkârlarımıza her zaman layık olmaya, bu güzel ve onurlu görevde en güzel hizmetlerimizi vermeye büyük bir özveri ile devam edeceğiz. Genel kurulumuza katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize ve kooperatif ortaklarımıza şükranlarımızı sunarız “dedi.

(Tuğçe Özden)

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri İlhan Dalkıran  Güven Tazeledi
Yorumlar (0)