İlkdoğmuş,”Mültecileri İçin 155’i,Arayın!”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, son günlerde İpsala’nın gündemini meşgul eden mülteci ve köpekler konusunda açıklamalarda bulundu.

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, İpsala’daki mülteci konusunun ve meydana gelen hırsızlık olaylarının herkes gibi kendilerini de rahatsız ettiğini ifade ederek vatandaşların gördükleri her mülteciyi 155’e, şikâyet etmelerini istedi.

İlkdoğmuş,”Yakalanan tüm mülteciler Edirne’ye göç idaresine götürülerek teslim edilecek. Daha önceden Edirne’ye götürebilmek için 15 kişiyi şart koşuyorlardı. Yetkililerimizin yaptığı görüşmeler ve meydana gelen olayları anlatarak bu rakamı 5’e kadar düşürdüler. Yaz ayları nedeniyle Meriç nehrini geçerek Avrupa’ya geçmek için gelenlerin sayısı da bunda etkili oluyor ”dedi.

METRUK BİNALAR YIKILMALI

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,”Her 15 günde bir metruk binalarda ormaniye ve Park gibi alanlarda devriye yapıldığını öğrendik. Devlete ait metruk binalar gerekli işlemler tamamlandıktan sonra yıkıldı. Ancak İlçe içinde şahısların uhdesinde bulunan metruk binalar hala yıkılmış değil.

Mülteci gören vatandaşlarımız derhal 155 nolu telefonu arayarak güvenlik güçlerine haber versin.”

KÖPEKLER KISIRLAŞTIRILMALI

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,İpsala’nın diğer önemli konusunun da sokaklarda ve ilçe merkezindeki köpekleri olduğuna dikkat çekerek kısırlaştırılması önerisinde bulundu.

İlkdoğmuş ”ilçemizin en büyük sorunlarından birisi de ilçe merkezindeki köpeklerdir. Belediye bu konuda bir adım atarak kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezi kurmalıdır.

Aksi takdirde bu sorun büyümeye devam edecek, çoluk çocuğumuz sokaklarda oynayamaz hale gelmeye devam edecektir ”dedi. Mehmet Yaradılmış

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)