Esnaflar Müşterisine Kavuştu
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Salgından dolayı uygulanan hafta içi saat 21.00’dan sabah 05.00’a kadar Pazar günü ise tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, şehirlerarası seyahat kısıtlaması gibi birçok yasak dün sona erdi.

Tedbirlere uyum, vaka sayılarındaki düşüş ve aşılama oranlarının artmasıyla beraber kalkan yasaklar esnafı bir hayli umutlandırdı. İpsala’da Esnaflar, Pazar günü uygulamasının kalkmasıyla birlikte müşterilere hizmet vereceklerinden dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Kabine toplantısı sonrası alınan karar neticesinde sokağa çıkma kısıtlamaları başta olmak üzere birçok yasak dün itibariyle kaldırıldı. Vaka sayıların düşüşü ve aşılamaların hız kazanmasıyla kalkan yasaklar esnafı bir hayli mutlu etti.

Dün müşterilerinin ilk kez tavla ve kağıt oynayarak vakit geçirdiklerini ifade eden Kardeşler Kıraathanesi sahibi Halit Selvi, ”Ülke olarak zor günler geçirdik. Kahveciler olarak bizlerde güç şartlarda kaldık.  Maske mesafe ve hijyen kuralları içinde dün müşterilerimizle buluştuk. İnşallah bundan sonra kapanmak durumunda kalmayız. ”dedi. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)