Sevtap GÜLEN Aramızda
Bu içerik 20 Ekim 2015 15:39 tarihinde eklendi ve 4.396 kez okundu

 SEVTAP GÜLEN   KİMDİR?

25 Şubat 1995 tarihinde bir kadir gecesi anne babasının ilk evladı olarak dünyaya geldi. Dönemin yokluk sıkıntısına eşlik etmenin yanında rahat bir çocukluk dönemi geçirmesinde ailesi büyük rol oynadı.

İlk ve ortaöğrenimini, doğup büyüdüğü yer olan Edirne’nin Yenikarpuzlu kasabasında geçirdi. Aldığı puan ortalamasıyla ilçesinde bulunan İpsala Anadolu Lisesi’ni kazandı. Lise hayatı boyunca sayısız başarılara imza attı. Düzenlenen belirli günlerde şiir ve kompozisyon dalında arkası gelmeyen dereceler ve ödüller aldı. Programlarda seslendirdiği şiir ve yazılarıyla kısa sürede tanındı. 2011 yılı itibariyle İpsala Yerel Gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Yazarlık hayatına erken yaşlarda atılan Sevtap Gülen çevrensinin ve ailesinin de gurur kaynağı oldu. Lise ikinci sınıftan itibaren ilçe öğrenci meclis başkalığı yapmaya başladı. İl meclisinde aynı yıl kâtip olup lise son sınıfta ise il öğrenci meclisi başkan vekili oldu.

Çocukluğundan beri büyük ilgi duyduğu tür olan şiire, 2012 yılında Eflatun Tadında adlı kitabını yazarak deneme şiir ve sözlerini okurlarıyla paylaştı. Bir yıl kadar kısa bir sürede ilk basımını tüketmeyi de başardı. 17 yaşında kitap yazdı manşetleriyle gerek Sabah Marmara’da gerekse çevresindeki diğer birçok yerel gazetede haberi yayıldı. En genç yazarlarımızdan olan Sevtap Gülen çeşitli internet sitelerinde ve diğer gazetelerden gelen tekliflerle de yerel basında köşesiyle yer almaya devam etti. İl’inde öykü dereceleri aldı ve bu öyküleri Edebiyat kültür ve sanat dergilerinde de yayımlayarak farklı türlerle de yeteneğini konuşturdu.

Şiir dinletileri imza günleriyle hem hitabetini hem de şiir yorumunu geliştirerek canlı konserlerde de yer aldı.

Geçtiğimiz yıl üniversite kazanarak Dumlupınar Üniversitesine yerleşti ve iktisat bölümüne başladı. Okula yerleşir yerleşmez Radyo Dumlupınarda haber ve metin yazarlığı ile rol aldı. Dönemin sonuna doğru aldığı teklifle radyo programcılığına Radyo Terapi isimli program yapımcılığını üstlenerek şiir ve yazılarını seslendirdiği programa Dj’lik yaptı yapmaya da devam ediyor. 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

Yetinemedikçe Yitirdik,İhtiraslarda Kaybolduk

06 Ekim 2021 14:35 | Hit: 637

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

Hazinenizde Ne Var?

22 Eylül 2021 10:25 | Hit: 877

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

Tahammülsüzleştik Ya da Ne Oldu Bize?

06 Ağustos 2021 13:48 | Hit: 1.843

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

Davan Yoksa Okuma!

16 Mayıs 2018 09:50 | Hit: 5.039

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

14 MÜ ŞUBAT?

11 Şubat 2018 16:12 | Hit: 3.515

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları

Sevtap GÜLEN  ŞİMŞEK

BU YAZIYI OKU’MA!

03 Aralık 2017 14:05 | Hit: 3.925

Sevtap GÜLEN ŞİMŞEK Tüm Yazıları