Biz hep bu meydandayız
Bu içerik 08 Mart 2022 11:04 tarihinde eklendi ve 1.359 kez okundu

Bugün 8 Mart 2022. KOSGEB Girişimcilik kursuyla kurduğum ajans, 12 yılı geride bırakıyor. Resmi ilan almadan yıllarca her gün bastığım ve şimdi pandemi koşullarında haftalık olarak yayınladığım gazetem, Edirne Ahval…

Resmi ilan alan gazetelerin ve dergi vasfındaki biz haftalık gazetelerin durumları ortada ama benim merak ettiğim resmi ilan almadan hangi gazetenin basılacağıdır? Biz var olacağız bunu bilin isterim! Çünkü bunun için çok çalışıyoruz.

Bu yazımı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde emekçi bir gazeteci ve bir iş insanı olarak yazıyorum!

Kime karşı mı?

Gözü kaşı kara olanlara, mesleğimizi itibarsızlaştıranlara ve gerçekten çalışanı görmezden gelenlere daha yetmez ama kim üzerine alınacaksa aynen onlara yazıyorum.

Bunca yıl işimi severek yaptım, yapmaya devam edeceğim. Mesleğin içindeki kısır döngüde yetiştim.23 yılı aşkın sürede işe başlayanlar olarak, az insan çok iş yapmayı, birçok vasfı üzerimizde taşımayı öğrendik. Muhabirlikten başlayarak, yazı işleri müdürlüğüne, ardından gazete kurmaya kadar gelen bir süreçte mücadele verdim ve vermeye devam ediyorum.

Girişimcilik kursları ve eğitimleri ile bakış açımı değiştirdim. Fikirleri ile bana köstek olan insanlardan uzak durdum.

Eşimden bağımsız kurduğum şirketlerle güçlü bir kadından çok, girişimci ve insan olmayı tercih ettim.

Bu şehir nasıl çalışkan insanlara yeni yeni alışıyor ve şaşırıyorsa çalışkan kadınların varlığına da o şekilde alışacak.

Makamların, mevkilerin hatta kutsal rütbelerin ardından yazılmayacak kadar çalışmışlığım var benim. Bu yüzden gayretlerimi sizin gibi emek düşmanlarına hiç edemem. Kadının siyasetçisini, gazetecisini, eğitimcisini, işçisini yazmaktan vazgeçin artık. Kabul görün ki Rahmetli Üstat Neşet Ertaş demişti ki, “Kadınlar insan, bizler insanoğluyuz.”

**************

Son günlerde ismimle gündem olan inşaat sektörünün ise tepkilerini hayretle izliyorum. Çünkü yeni işimi de diğer işlerimi yönettiğim gibi aynı titizlikle ve doğrulukla yürüteceğim!

Satılık kalemlere karşı bilmenizi isterim ki gazetem dâhil şimdi 8 kişi olan ekibimle daha da çok çalışarak büyümektir hedefim.

İnsan kendi gibi olmayanı eleştirir. Ne sizin gibi bir patron ne de sizler gibi bir gazeteci olmadığım için kendimi şanslı hissediyorum.

NG Ajans (Edirne Ahval Gazetesi), 22Hangar ve Kırkpınar ile Erlerin Meydanı’nda mücadeleye her daim devam edeceğim.

Ne demişti devamında cazgır;

“SAĞINDA Kİ PEHLİVAN

HASMIN ÇENGELİ TAKINCA

KENDİNE YATACAK YER ARA”   

Biz+hep+bu+meydandayız
Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Nevser ERASLAN

Ve Kadın

08 Mart 2021 15:59 | Hit: 2.122

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Bu işte bir iğrençlik var…

30 Mayıs 2019 12:17 | Hit: 5.398

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP…

06 Haziran 2018 14:10 | Hit: 3.471

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Ne listeymiş ama…

25 Mayıs 2018 11:09 | Hit: 3.346

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Daha iyi hizmet = Büyükşehir mi ?

29 Kasım 2017 08:46 | Hit: 3.295

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları

Nevser ERASLAN

Atatürk ve dedem…

24 Kasım 2017 13:54 | Hit: 3.842

Nevser ERASLAN Tüm Yazıları