DESTAN YAZMAK KANIMIZDA VAR.....
Bu içerik 28 Ağustos 2019 09:01 tarihinde eklendi ve 471 kez okundu

Ağustos ayı milletimizin kahramanlık destanı yazdığı muhteşem bir aydır. Cepheden cepheye, zaferden zafere koşan aziz milletimiz bu ayda bizlere, tarihimizin şeref levhaları olan zaferler armağan etmişlerdir.26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferi, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç zaferleri Belgrad ve Kıbrıs’ın fethi ve 30 Ağustos 1922 Dumlupınar zaferi, milletimizin “Ya İstiklal Ya Ölüm” inancı ile elde ettiği, eşine az rastlanan bir başarıdır.1071 Malazgirt zaferi ile milletimiz Anadolu’yu kendine vatan yapmıştır.

Sultan Alparslan’ın himayesinde kılınan Cuma namazından sonra Türk ordusu 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesine başlar ve bu mücadeleden zaferle çıkar. Bu Zaferin ruhunu şair şu mısralarına yazmıştır.

Aylardan Ağustos günlerden Cuma…

Gün doğmadan iklim-i Rum’a… Türk ordusu geçti hücuma... Ya Allah Bismillah Allah’ü ekber… Milletimizin güç ve cesareti ile dinimiz İslam’ın iman ve irfanı birleşince ortaya çıkan sonuç, tarihin unutturmadığı muhteşem bir zaferdir. Ve nice büyük zaferlere kapı açılmıştır Anadolu topraklarında…..

Tarihimizin diğer önemli zaferi de 30 Ağustos 1922’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde emperyalist işgalcilere karşı kazanılan büyük taarruz zaferidir. Bu zaferle Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmış, bağımsızlığımız ve istiklalimiz bu zaferle kazanılmıştır. Anadolu topraklarına Türk mührü bir daha sökülmemek üzere vurulmuştur. Cenabı Hak Kur’an da şöyle buyurmaktadır: “Gevşeklik göstermeyin ve üzülmeyin! Eğer inanıyorsanız en üstün gelecek olan sizlersiniz” İman en büyük imkân ve üstünlüktür. İman ve irfan cephede çarpışan Mehmetçiğin en önemli güç kaynağıdır. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne güzel ifade eder:

Afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar; Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var Ulusun, Korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar. Medeniyet! Dediğin tek dişi kalmış canavar. Şu ayeti hiç unutmayalım; Allah ve Resulüne itaat edin, bir birinizle çekişmeyin, sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider. Birde sabredin çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

Akif’in şu mısraları da ilham kaynağımız olsun: “ Sizi bir aile efradı yaratmış yaradan, Kaldırın ayrılık esbabını artık aradan Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Bugün dünyada ülkelerin fethedilmesi artık topla tüfekle gerçekleşmiyor. Yeni savaş yöntemi ekonomidir. Öyleyse şu destanların yıldönümünde Türkiye'mizi dünyanın en güçlü devleti yapabilmek için, hangi görevde, hangi vazife de isek, işimizi en güzel biçimde yapalım. Türkiye'mize sahip çıkalım. Özellikle yerli malı Türk malı kullanalım. Türkiye'de üretilen ürünlere güvenelim. Daha çok üretelim, israf etmeden daha az tüketelim. Zaman yine yeniden fetih vaktidir.

 Haydi yine tarih yazalım. Aziz şehitlerimize ve Gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhunuz şad olsun. Bu millet sizi üzmeyecek ve unutmayacaktır.

 PENÇE harekâtındaki yiğitlerimize selam olsun. Selam ve dua ile.....

DESTAN+YAZMAK+KANIMIZDA+VAR.....
Yorumlar (1)
Musa Öksüz - 29 Ağustos 2019 06:16
Ağzına yüreğine sağlık fatih hocam

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

Mehmet Akif ve Noel Dayı

27 Aralık 2019 08:49 | Hit: 436

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

CUMHURİYET VE DİN GÖNÜLLÜLERİ

28 Ekim 2019 08:43 | Hit: 919

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

BENDEN SİZE ÜÇ DUA

16 Ekim 2019 09:09 | Hit: 1.166

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

KİM SUÇLU?

04 Ekim 2019 09:03 | Hit: 684

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 1.009

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 642

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları