Şehidimize Şahidim
Bu içerik 06 Ağustos 2015 18:17 tarihinde eklendi ve 4.515 kez okundu

Yıl 2012 aylardan 2 Eylül ve günlerden Pazar. İmam Hatibi olduğum Kumdere köyünde Mevlid okuyorum.

Yanımda Selman abim var. Sıkıntılı ve keyifsiz.” Hayırdır abi diyorum,” diyorum “hiç hocam öyle içim daralıyor “diyor.  Ve ertesi sabah 08.00 sıraları hocam hocam bağırışlarıyla kapım çalınıyor kuvvetlice. Kimin geldiğini hatırlamıyorum ama, Tabur komutanımız acil sizi bekliyor denilişi, evden çıkışım ve Emrah şehit oldu sözleriyle Selman abimin yanan yüreği, gözyaşları. Zamanında, aklımın da durduğu anlar. Kelimelerin dudaklardan çıkamadığı, gözyaşlarımızın yüreklere aktığı dakikalar. Kur'an'daki şehadet ayetlerini, peygamberimizin sözlerini, Mehmet Akif'in Çanakkale şiirindeki O dizelerini zikretmeye çalışıyorum ama ateş sarmış yüreklerimizi .Anne ve babadan duyulan ses..VATAN SAĞOLSUN.

Devlet erkanı ve1100 nüfuslu Kumdere Köyü çoluk çocuk dakikalar içinde acıyı paylaşmak için şehidimizin evine önüne geldi. Herkes bir ve beraber. Öğlene doğru komutanlarımızla mezarlığa gidip mezar yerini cami bahçesini şehidimize layık merasim programını hazırlıyoruz. Caminin minaresinden durmaksızın yasin suresi okunuyor.

Artık şehidimize layık olmak için herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Caminin minaresi başta olmak üzere her taraf bayraklarla süsleniyor, heryer kırmızı beyaz. Minareden anons yapıyorum, dakikalar içinde 100 küsur kadın, erkek süpürge, fırça, küreklerle geliyor cami bahçesine. Caminin etrafı, ana yollar, mezarlık, şehidimizin evine kadar her taraf tertemiz oluyor. Kol duvarları kireçleniyor, caminin dışı iki saatte boyanıyor. Edirne Müftülüğü mesaj geçiyor tüm imamlara. Vatandaşlarımızı organize edin şehidimize şahit olacağız diye.

Ve salı günü yer gök insan..  

Trakya'nın her yanından geliyorlar. Birçoğu köye ulaşmak için 3 kilometre yürüyor. Emrah artık sadece anne babasının evladı değil, vatanın milletin evladı oluyor. İşte 3 gündür ne kadarda güçlü BİR ve BERABERİZ. Kumdere Köyündeki hüzün gurura dönüyor, günlerce gelen giden bitmiyor. Binlerce insan şehidimize şahit oluyor… O gün Beytüşşebabta 10 şehidimiz vardı.10 vatan evladı.10 kahraman.

Ve bugün: 2 yıl 11 ay sonra yine şehit haberleri yüreklerimizi yakmaya başladı. Teröristlerin yöntemleri aynı. haince ve kalleşçe.Beytüşşebap ile İpsala'nın kardeşliğini kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz, etmemeliyiz. Fakat Trakya'nın, Karadeniz'in Ege'nin İç Anadolu'nun teröre gösterdiği tavrı Doğu halkının da göstermesini bekliyoruz. Aziz Türk Milleti BİR ve BERABER oldukça dünya karşımızda olsa bile, kimse bileğimizi bükemez. Cenabı Allah şehitlerimize yüce bir makam vaad ediyor. Onlar kazandılar. Başta Emrah kardeşim olmak üzere tüm şehitlerimiz inşallah bizden razı olurlar. Mehmet Akif ERSOY'un dizeleri ile yazımı bitiriyorum.

Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber.

 Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber

Selam ve dua ile….

Yorumlar (1)
osman yolcu - 28 Haziran 2017 10:53
muhteşem.eline gönlüne kalemine sağlık

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

CUMHURİYET VE DİN GÖNÜLLÜLERİ

28 Ekim 2019 08:43 | Hit: 825

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

BENDEN SİZE ÜÇ DUA

16 Ekim 2019 09:09 | Hit: 1.052

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

KİM SUÇLU?

04 Ekim 2019 09:03 | Hit: 644

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 899

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 554

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

DESTAN YAZMAK KANIMIZDA VAR.....

28 Ağustos 2019 09:01 | Hit: 441

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları