İnsanlığın Utancı Katliamlar…
Bu içerik 26 Şubat 2019 10:25 tarihinde eklendi ve 1.079 kez okundu

İnsanlığın utancı katliamlar. Rusların destek verdiği, gözü dönmüş ermeni askerleri 25 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı şehrine, katliam için girdiler.

O gün Hocalı sokaklarında, masum bebeklerin, mazlum ihtiyarların, ırzına geçilen genç kızların ve kadınların yürekleri dağlayan sesleri yankılandı. Dünyaya adalet getireceğini söyleyen, hayali kimyasal silahların peşinde koşan güçlü ülkeler, o zulmün seslerini hiç duymadılar….

 Zaten onlar neyi duymuşlardır ki…..

Onların kulakları bir Irka, bir Dine hep sağırdır……

11 Temmuz 1995'te Avrupa’nın ortasında Bosna soykırımını da duymayacaktılar…Gerçi onlar dünyanın en çok silah sattığı ülkelerdi. İç karışıklık çıkarmak, ülkelere zırhlı araç satarken, teröristlere zırh delici mermi satmak, teröristlere kucak açmak, mazlumların hakkını değil, teröristin adil yargılanamayacağını söylemek hep onların adetleridir. Bir terör örgütünü bitirseniz onların elinde yeni bir örgüt zaten vardır. Türkiye’mizde Türk Kürt, Alevi Sünni, doğulu batılı, dindar dinsiz, bizden, bizden değil yâda o’ cu bu’ cu diye ne kadar çok bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Hele o doksanlı yıllar….

1993'ten bir taraftan Sivas Madımak Oteli'nde 33 insanın, Alevi kardeşimizin cayır cayır yanması, katledilmesi…

Tam 3 gün sonra Başbağlar köyünde akşam ezanını okuyan imamın susturularak, önce köyün talan edilip, sonra bütün evlerin, içindeki hayvanlarla ahırların yakılması, Sünnilerden intikam diyerek 28 insanın katledilmesi… İstenilen şey Alevi Sünni savaşı…

 Bu acı olaylardan iki ay önce 1993’te, Bingöl'de otobüsten indirilip Silahsız yol kenarında şehit edilen 33 Mehmetçiğimiz…

O günden bugüne kadar kahpece, kalleşçe şehit edilen onlarca Kahraman Mehmetçiğimiz …

Onlarca annenin yanan yüreği…Onlarca babanın içindeki kor ateşi ..Babasız kalan evlatlar…

Nice masum insanlar……

Ülkemizin çökertilmek istenen ekonomisi ve huzuru…Doğuyu batıya, kardeşi kardeşe düşürme gayretleri…Türk Kürt savaşı istediler hep…

Hele o Can Azerbaycan'da, Hocalı'da göğüsleri kesilen, karınları deşilen, derileri yüzülen insanlar…Bu köşeye sığmayacak kadar yaşanmış acı hadiseler…Bu köşede yazılamayacak, insana, insanın yapamayacağı ızdıraplar…Kötü muameleler….

 Unutmadan söyleyeyim… 1983 ile 89 arasında Bulgaristan'da Türk kardeşlerimize yapılan zulümler, meşhur Belene kampına gönderilenler…Avrupa medeniyetinin kurucusu olduğunu iddia eden Yunanlıların, Batı Trakyalı Türk kardeşlerimize karşı uyguladığı çok sert yaptırımlar…95 yılına kadar evinin kiremitini bile değiştirmesine müsaade etmemeleri, anlaşmalarla tanınan haklarını, Vakıf mallarını, kendi Müftülerini seçme haklarını bugün bile hala engellemeleri ve daha niceleri….. Peki nerede Birleşmiş Milletler ….

Nerede medeni Avrupa ülkeleri …..Çok gelişmiş Amerika Rusya ya da Çin……Onlarca, yüzlerce katliamın, ızdırabın ortak bir noktası var… Müslüman olmak, Türk milletinin mensubu olmak… O sözde adalet dağıtan devletlerin, Avrupalıların, bugün Irak'ta, Suriye’de, Doğu Türkistan da, Miyanmarda, dün Bosna'da, Can Azerbaycan da, Hocalı’da. Karabağ’da. Karadağ da, Afrika’da, dünyaya adalet dağıtımı gibi bir dertleri yok.

İnsanlığın+Utancı+Katliamlar…
Yorumlar (1)
Seyit dede güzel - 26 Şubat 2019 21:09
Çok güzel olmuş eline kalemine sağlık sayın hocam

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

Mehmet Akif ve Noel Dayı

27 Aralık 2019 08:49 | Hit: 622

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

CUMHURİYET VE DİN GÖNÜLLÜLERİ

28 Ekim 2019 08:43 | Hit: 1.030

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

BENDEN SİZE ÜÇ DUA

16 Ekim 2019 09:09 | Hit: 1.396

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

KİM SUÇLU?

04 Ekim 2019 09:03 | Hit: 741

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 1.111

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 759

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları