Birlik,Beraberlik=Huzur Mutluluk
Bu içerik 30 Temmuz 2015 09:40 tarihinde eklendi ve 3.181 kez okundu

İnsanoğlu bütün hayatı boyunca ve son nefesinden sonrada huzuru arar, huzur bulmak ister.

Bazen denk gelir 70 yaşında bir amca veya teyze tv'de evlendirme programına çıkar ve huzur mutluluk sözlerini zikreder. Yeni doğan bir bebek için mutluluk, altının temiz, karnının tok olması, huzur ise sevgi dolu kucaklara alınmaktır. Biraz büyüyünce şeker, çikolata ve oyuncaklar olur mutluluğun adı. yaş ilerledikçe bir elmanın iki yarısı olunacak eş, güzel bir ev ve araba olur mutluluğun ismi. Mutluluğun örnekleri o kadar çoktur ki köşemiz yetmez yazmaya. Fakat bu mutluluk hiçbir zaman yalnız başına yaşanamaz. Huzurlu bir ilçede mutlu olmakta kolaydır. Bugün İpsala’mızda, bu sıcak havalarda pencere açık uyuyabilmekte mutluluktur. Önemli malzemelerin bahçede durabilmesi de huzur ve mutluluktur. İpsala’mızın en kenar noktasına arabanızı bırakıp aracınıza bir zarar gelmeyeceğini bilmenin de adı huzur ve mutluluktur. Ve bugün aziz milletimizin huzuruna mutluluğuna kastedenler ile karşı karşıyayız.

Yanımızda Suriye'de iç savaşa sebep olanlar da, haklı olanlarda, zulmedenler de mutsuz. Masum halkı peygamberi bir anlayışla ensar ve muhacir kardeşliği ile bağrına basan Türk halkı da mutsuzlukla karşı karşıya. Askerimizi polisimizi haince pusu kurarak şehit eden katiller, aziz Türk milletinin huzuruna mutluluğuna kastedenler bilmelidir ki; bu millet birliği ve beraberliği ile onları pis kanlarında boğacak güce ve kudrete sahiptir. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

Gün bir ve beraber olma günüdür. Vatan aşkını, devlete bağlılığı, bayrak sevgisini her düşüncenin üzerinde tutma günüdür. Yazımı şu dua ile bitiriyorum; Allah'ım senin dinine bin yıldır hizmet eden necip milletimize yardım et. Birliğimizi beraberliğimizi daim eyle. Huzurumuza kastedenleri kahreyle.

 Bizleri senin yolundan, habibinin izinden ayırma. Sen duaları kabul edensin.

 Selam ve dua ile

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli.....

15 Temmuz 2020 14:05 | Hit: 75

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Ne Fetih Biter! Ne de Fatih!

29 Mayıs 2020 10:14 | Hit: 927

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Herkese Büyük İkramiye

18 Mayıs 2020 13:34 | Hit: 910

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Hayvanlara Merhamet....

13 Mayıs 2020 13:33 | Hit: 612

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

"Ramazanda Şartlar Değişti"

11 Mayıs 2020 14:30 | Hit: 897

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Mehmet Akif ve Noel Dayı

27 Aralık 2019 08:49 | Hit: 1.212

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları