BAYRAMLARIMIZ BAYRAM OLSUN.
Bu içerik 22 Nisan 2018 12:09 tarihinde eklendi ve 1.786 kez okundu

  Kur'an'ın ifadesiyle çocuklarımız, dünya hayatının süsüdür. Peygamberimizin dilinde ise, amel defterini kapatmayan iyiliğin kaynağıdır. Anne baba için ise, çocuklar bayramdır. Büyük bir heyecanla beklenen doğumdan sonra, annenin yavrusunu kucağına alması, koklaması, babanın evladına dokunması, ne güzel bir mutluluktur.

 Türk Milleti, milli ve manevi değerlerine bağlı, kökleri tarihin en derinliklerine kadar uzanan bir medeniyettir. Aziz Milletimizin İki tane dini, dört tane de milli bayramı var.  Dini bayramlarda anne, baba, akraba ziyaretlerinde bulunur, kimsesizleri, yoksulları sevindirir, çocuklarımızı güzelce giydirmeye çalışır, küslükleri bitirmeye gayret eder, mezarlıklarımızı ziyaret edip, manevi bir atmosfer içinde yaşamaya gayret ederiz.

Milli bayramlarımız bizlere, Vatan, Millet, Bayrak sevgisini hatırlatır. Milli mücadelenin kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, saygıyla yad ederiz. 19 Mayıs ta, gençlerimize ithaf edilen Gençlik ve Spor Bayramımız var. 29 Ekim, yönetim biçimimizin ilanı, Cumhuriyet Bayramımız. Zaferler ayı Ağustos’ un 30’ unda, Türk Milletinin Anadolu toprakları kıyamete kadar benimdir!  Mührünü vurduğu destanın adı, Zafer Bayramımız. Kulaklarımızın aşina olduğu, 23 Nisan, neşe doluyor insan şiirinin küçük dillerde okunduğu, çocuklarımıza özel Egemenlik ve Çocuk Bayramımız…

Lakin bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Dünyamıza hâkim olan kapitalist sistem, bayramlarımızı elimizden almaya, tatil günlerine çevirmeye çalışıyor. Büyük fırsat kampanyaları diyerek, dini ve milli bayramlarımız da insanlarımızı değerlerimizin ötesine, hatta bazen yurtdışına kaçırıyor.  Böylece dini ve milli heyecanlar azalırken, hassasiyetler de inceliyor yüreklerimizde. Bayramlarda şu konuşmalar geçiyor dostlar arasında. Nerde o eski bayramlar… Eskiden şu meydandaki kutlamalarda yer bulamazdık.

Yaşadığım ilçe İpsalamız başta olmak üzere, bu yazımın okunduğu tüm yerleşim birimlerindeki dostları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programlarına, muhakkak katılmaya davet ediyorum. Çocuklarımızı meydanlarda yalnız bırakmayalım. Bugünün büyükleri olarak, milli duygularımızı çocuklarımıza hissettirerek, en üst seviyede yaşayalım ve yaşatalım. Ayrıca milli bayramlarımızın, kutlamalarını organize eden Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimizden, bayram günlerini sabahtan akşama kadar dolu dolu programlarla, gün boyu etkinliklerle geçirilecek şekilde düzenlemelerini, canı gönülden talep ediyorum. Bilgisayar başına mahkûm olan çocukların, bugün trafiğe kapatılan yollarda, meydanlarda, klasik çocuk oyunlarıyla koşuşturmaları, cıvıltılarının kulaklarımızda yankılanması, bizleri de eski bayramlara doğru götürmeleri dileğiyle.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Devletimiz ve Milletimiz kıyamete dek baki olsun.

BAYRAMLARIMIZ+BAYRAM+OLSUN.
Yorumlar (1)
Musa Öksüz - 23 Nisan 2018 09:24
Kalemine yüregine sağlık değerli başkanım

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

CUMHURİYET VE DİN GÖNÜLLÜLERİ

28 Ekim 2019 08:43 | Hit: 825

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

BENDEN SİZE ÜÇ DUA

16 Ekim 2019 09:09 | Hit: 1.052

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

KİM SUÇLU?

04 Ekim 2019 09:03 | Hit: 644

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 899

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 554

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

DESTAN YAZMAK KANIMIZDA VAR.....

28 Ağustos 2019 09:01 | Hit: 441

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları