İnsanlığın Utancı KATLİAMLAR...
Bu içerik 24 Şubat 2017 16:16 tarihinde eklendi ve 2.104 kez okundu

Rusların destek verdiği, gözü dönmüş ermeni askerleri 25 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı şehrine, katliam için girdiler.

O gün Hocalı sokaklarında, masum bebeklerin, mazlum ihtiyarların,  ırzına geçilen genç kızların ve kadınların yürekleri dağlayan sesleri yankılandı. Dünyaya adalet getireceğini söyleyen, hayali  kimyasal silahların peşinde koşan   güçlü ülkeler, o zulmün seslerini  hiç duymadılar…. Zaten onlar neyi duymuşlardır ki….. Onların kulakları bir Irka,  bir Dine hep sağırdır……11 Temmuz 1995'te Avrupa’nın ortasında Bosna soykırımını da duymayacaktılar…Gerçi onlar dünyanın en çok silah sattığı ülkelerdi. İç karışıklık çıkarmak, ülkelere zırhlı araç satarken, teröristlere zırh delici mermi satmak, teröristlere kucak açmak, mazlumların hakkını değil, teröristin adil yargılanamayacağını söylemek hep onların adetleridir. Bir terör örgütünü bitirseniz onların elinde yeni bir örgüt zaten vardır. Türkiye’mizde Türk Kürt, Alevi Sünni, doğulu batılı, dindar dinsiz, bizden, bizden değil yâda o’ cu bu’ cu diye ne kadar çok bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar.

Hele o doksanlı yıllar…. 1993'ten bir taraftan Sivas Madımak Oteli'nde 33 insanın, Alevi kardeşimizin cayır cayır yanması, katledilmesi… Tam 3 gün sonra Başbağlar köyünde akşam ezanını okuyan imamın susturularak, önce köyün talan edilip, sonra bütün evlerin, içindeki hayvanlarla ahırların yakılması, Sünnilerden intikam diyerek 28 insanın katledilmesi… İstenilen şey Alevi Sünni savaşı…

Bu acı olaylardan iki ay önce 1993’te, Bingöl'de otobüsten indirilip Silahsız yol kenarında şehit edilen 33 Mehmetçiğimiz… O günden bugüne kadar kahpece, kalleşçe şehit edilen onlarca Kahraman  Mehmetçiğimiz …Onlarca annenin yanan yüreği…Onlarca babanın içindeki kor ateşi ..Babasız kalan evlatlar…Nice masum insanlar……Ülkemizin çökertilmek istenen ekonomisi ve huzuru…Doğuyu batıya ,kardeşi kardeşe düşürme gayretleri…Türk Kürt savaşı istediler hep…

Hele o Can Azerbaycan'da, Hocalı'da göğüsleri kesilen, karınları deşilen, derileri yüzülen insanlar…Bu köşeye sığmayacak kadar yaşanmış acı hadiseler…Bu köşede yazılamayacak, insana, insanın yapamayacağı ızdıraplar…Kötü muameleler….

 Unutmadan söyleyeyim… 1983 ile 89 arasında Bulgaristan'da Türk kardeşlerimize yapılan zulümler, meşhur Belene kampına gönderilenler…Avrupa  medeniyetinin kurucusu olduğunu iddia eden Yunanlıların, Batı Trakyalı Türk kardeşlerimize karşı uyguladığı çok sert yaptırımlar…95 yılına kadar evinin kiremitini bile değiştirmesine müsaade etmemeleri, anlaşmalarla tanınan haklarını ,Vakıf mallarını, kendi Müftülerini  seçme haklarını  bugün bile hala engellemeleri ve daha niceleri…..

Peki nerede Birleşmiş Milletler ….Nerede   medeni  Avrupa ülkeleri …..Çok gelişmiş  Amerika Rusya ya da Çin……Onlarca, yüzlerce katliamın, ızdırabın  ortak bir  noktası var… Müslüman olmak, Türk milletinin mensubu olmak…  O sözde adalet dağıtan devletlerin, Avrupalıların, bugün Irak'ta, Suriye’de, Doğu Türkistan da, Miyanmarda, dün Bosna'da, Can Azerbaycan da, Hocalı’da. Karabağ’da. Karadağ da, Afrika’da, dünyaya adalet dağıtımı gibi bir dertleri yok.  

Bugün TÜRKİYEMİZ içeride ve dışarıda bir sürü Terör örgütüyle ve onların destekçileriyle mücadele ediyor. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Güvenlik güçlerimiz canları pahasına, görevlerini yapıyorlar. Benim  gibi, sizin gibi elinden çok fazla bir şey gelmeyen Vatan sevdalılarına da şöyle bir görev düşüyor ..Anamızdan babamızdan çok devletimizi, vatanımızı milletimizi sevmek. Birbirimizi Allah için sevmek. Farklılıklarımızı ayrıştırıcı değil zenginlik olarak görmek. İşimizi en güzel biçimde yapmak. Kanuna ,nizama, hakka ve adalete uymak..

Dünyada Türk Milletinin anavatanı Türkiye Cumhuriyetidir. Dünya Müslümanlarının umudu, ümidi yine Türkiye'dir. Ne gidecek bir yerimiz var ….Ne de gitmeye niyetimiz…..

 

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

Ölüm Döşeğinde Bir Anne..

19 Mayıs 2021 13:14 | Hit: 1.263

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Peygamberimizi Dinlemek..

24 Mart 2021 09:20 | Hit: 1.286

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Bu Akşam Miraç Kandili

10 Mart 2021 08:59 | Hit: 895

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Cumhuriyetin Kuruluşu

28 Ekim 2020 16:31 | Hit: 2.390

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Bulgaristan'da 2015 Yılı Kurban Bayramı Notları

11 Eylül 2020 10:10 | Hit: 1.101

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Destan Yazmak Kanımızda Var.

28 Ağustos 2020 10:23 | Hit: 572

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları