RAHMET MEVSİMİ ÜÇ AYLAR
Bu içerik 07 Nisan 2016 19:32 tarihinde eklendi ve 1.842 kez okundu

Rahmet ve mağfireti sınırsız olan Yüce Allah, huzuruna samimiyetle yönelen kullarına feyiz ve bereket dolu birçok gün ve geceler ihsan etmiştir. Allah’a şükürler olsun ki, İslam dinine gönülden bağlı yüce milletimizin “üç aylar” diyerek özel bir önem verdiği Recep, Şaban ve Ramazan ayına bugün itibariyle girdik. Bu aylar içinde bulunan Regaib, Miraç, Berat ve Kadir geceleri, müminler için Allah’ın rahmet ve mağfiretinin bol bol tecelli ettiği mübarek gün ve gecelerdendir. Bu günlerde Sevgili Peygamberimiz şöyle dua ederdi: Allah’ım bize Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve bizi Ramazana ulaştır.

Peygamber efendimizin mübarek duasında ifadesini bulan, bu mukaddes ayların ve bu aylar içinde bulunan mübarek gecelerin, fazilet ve mağfiret gölgesi üzerimize düşmüş bulunuyor. Bu mübarek gün ve gecelerden nasiplenmeye çalışmak her Müslüman’ın vazifesi olmalıdır. Bu akşam Akşam Regaib gecesi. Regaib, “Kendisine rağbet olunan kıymetli şeyler, bol ihsan, çok, feyiz ve bereket” demektir. Regaib gecesi, Allah’ın rahmet ve mağfiretinin müminler üzerine bol bol tecelli ettiği pek mübarek bir gecedir. Bunun içindir ki, asırlardan beri müminler, bu geceye büyük kıymet vermişler, onun feyiz ve bereketinden istifade etmeye çalışmışlardır.

Üç ayları ve mübarek geceleri fırsat bilerek kendimizi hesaba çekelim, Allah’ın rahmet ve mağfiretine kavuşmak, onun rızasına kavuşmak için bu feyizli gün ve geceleri fırsat bilelim.

Günah mı işlemişiz?  Tevbe edelim.  Kurtuluş bundadır.  Hakk’a ibadette eksiklerimiz,  kusurlarımız mı var?  Tamamlayalım.  Ferahlık  bundadır.  Gönül mü kırmışız?  Onaralım.  İnsanlık bundadır. Başkalarının hakkını mı yemişiz?  Ödeyelim.  Müslümanlık bundadır.  Ruhlarımızı kin ve düşmanlık mı kaplamış?  Unutalım.  Huzur ve güven bundadır.  İslami birlik ve kardeşliğimizi kaybedip parça parça mı olmuşuz?  Kaynaşalım. Yükselme ve ilerleme bundadır. Yoksulları, fakirleri, kimsesizleri görmemezlikten mi gelmişiz?  Görelim ve elimizi uzatalım. Hayır bundadır. Çocuklarımıza dinlerini, imanlarını, mukaddes ve milli değerlerini öğretmeyi ihmal mi etmişiz?  Telafi edelim. İstikbal bundadır.

 Üç aylarda ve kandil gecelerinde Rabbimizi daha çok anmaya ve Sevgili Peygamberimize Salatu Selamlar getirmeye özen gösterelim. Bu ayların feyiz ve bereketinden istifade ederek, sadece namaz kılmayı değil aynı zamanda namazımızı cemaatle kılmayı ahlak haline getirelim.

Allah’ın razı olacağı, emirlerinin yerine getirildiği, yasaklarından kaçınıldığı ve insanlığa göndermiş olduğu son peygamber Hz. Muhammed Mustafa’ya uyulduğu takdirde dünyamızın da ahiret hayatımızın da Cennet olacağını unutmayalım.

Şu mübarek günlerde Rabbim devletimizin milletimizin huzurunu ve mutluluğunu daim etsin. Güneydoğu’da vatan aşkıyla hainlere karşı mücadele eden asker ve polislerimize Allah güç kuvvet ve kudret nasip etsin. O güzel insanlara, kahramanlarımıza İpsala’dan selam olsun.

 Selam ve dua ile……

 

Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

KİM SUÇLU?

04 Ekim 2019 09:03 | Hit: 518

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

İçimi Sızlatan 2 Haber!

10 Eylül 2019 15:28 | Hit: 700

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Aşure ve Kerbela

09 Eylül 2019 09:09 | Hit: 349

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

DESTAN YAZMAK KANIMIZDA VAR.....

28 Ağustos 2019 09:01 | Hit: 340

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Ezan dinmez! Bayrak inmez!

12 Temmuz 2019 16:26 | Hit: 516

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

TÜRKIYE HEPIMIZIN

03 Temmuz 2019 09:26 | Hit: 340

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları