Aşı Ekipleri Köylerde
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Koronavirüs vaka yoğunluğu yüksek iller arasında yer alan Edirne'deki mobil ekipler, köylerde yerinde aşı yaparak toplumsal bağışıklığın oluşması için mücadele ediyor.

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan son verilere göre Edirne'de, her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı bir önceki haftaya göre artış gösterdi. Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 kent arasında yer alan Edirne'de, her 100 bin kişide görülen vaka sayısı 428,44 oldu. Kentteki mobil sağlık ekipleri köy köy gezerek aşı yapıyor.

İpsala Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, İpsala Toplum Sağlığı Merkezi'ne bağlı ekiplerin köylere giderek sırası gelenlere aşı yaptığı kaydedildi. Salgının kontrol altına alınması için etkin aşılamanın önemli olduğu vurgulanan açıklamada, "Kovid-19 pandemisini yenmenin en önemli silahı, toplum geneli yapılacak Kovid-19 aşılamasıdır. İpsala Toplum Sağlığı Merkezi Mobil Aşılama Ekibi tarafından Tevfikiye ve Karaağaç köylerinde Biontech ve Sinovac Kovid-19 aşılarının uygulaması gerçekleştirilmiştir. Ayrıca rahatsızlıkları nedeniyle köyde kurulan toplu aşılama noktasına gelemeyen vatandaşlarımız aşıları yapılmak üzere evlerinde ziyaret edilmiştir" denildi.

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Aşı Ekipleri Köylerde Aşı Ekipleri Köylerde Aşı Ekipleri Köylerde
Yorumlar (0)