Bu Yıl 50 Bin Konut Yapılacak
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Merkez ile 2 beldeye yapılması planlanan konutlar için çalışmalar hızlandırılıyor.

Toplu Konut İdaresi'nce bu yılın sonuna kadar 80 bin konut üretilirken, 2022'de de 50 bin konut yapılacak..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konut seferberliği kapsamında bugüne kadar hayata geçirilen 1 milyon 58 bin konutun yaklaşık 904 binin dar ve orta gelir gruplarına yönelik inşa edilen konutlar olduğunu açıkladı..

YÜZDE 86.81'İ SOSYAL KONUT
Toplam konut üretimi içinde dar ve orta gelir gruplarına yönelik inşa edilen sosyal konutların payının yüzde 86.81 olduğuna dikkat çeken Bakan Kurum, "Üretilen konutların yüzde 13.19'u gelir paylaşımı projeleri olup buradan sağlanan kaynakla sosyal konutlar finanse ediliyor..

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, İpsala merkez ile iki beldenin bu konut programına yetişmesi için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,”Geçen hafta içinde TOKİ bölge müdürlüğünü ziyaret ettik. Esetçe beldemiz için hiçbir sorun yok. Yenikarpuzlu beldemizde yer sorunu çözülüyor. İpsala merkezinde ise 3 etap için yine TOKİ bölgesindeki alan düşünülüyor. Oradaki alan daha önce TOKİ’ye tahsis edilmiş. Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal ile İl Başkanımız Sayın Belgin İba’nın destekleri ile İpsala’mıza yeni konutlar kazandıracağımızı düşünüyoruz.

Bunun için de gerekli gayreti gösteriyoruz” dedi. Haber Merkezi

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)