Ormaniye Yeri Bakanlıkta.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala'da ormaniye yeri olarak bilinen 418 dönüm arazinin vatandaşlara dağıtılması için başlatılan çalışmalar ve toplanan imzalar Ankara'da yetkililere teslim edildi.

İpsala’nın 2022 yılı stratejik projeleri kapsamında Ankara’ya giden İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, AK Parti İl Başkanı Belgin İba ve AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş önceki gün konuyu Tarım Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile görüştüler.

Ak Parti İl Başkanı Belgin İba konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ”İpsala Kaymakamımız Ekrem Güngör ve İpsala İlçe Başkanımız Hakan İlkdoğmuş eşliğinde, İpsala’mızda orman vasfını yitirmiş arazinin tarım arazisine geçirilmesi talebimiz için Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin ile görüştük.

Bu vesileyle ülke tarımımıza daha çok katkı sağlayacağız inşallah ”dedi.

Bilindiği daha önce İpsala’lı çeltik üreticisi iş adamı Mehmet Akçin tarafından 418 dönümlük Ormaniye yerinin tarıma kazandırılması için imza kampanyası başlatılarak orman vasfını yitirmiş arazinin tarıma kazandırılması için girişim başlatmıştı. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Ormaniye Yeri Bakanlıkta.
Yorumlar (0)