Dalkıran,Esnafımıza Toplamda 45 Milyon Kredi Kullandırdık
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Dalkıran, Oda'nın 23 Ocak'ta yapılacak genel kurulunda yeni dönem için yeniden yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı...

Olgay GÜLER
İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Dalkıran, Oda'nın 23 Ocak'ta yapılacak genel kurulunda yeni dönem için yeniden yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı. İlçede uzun süredir Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığını yürüten Dalkıran, 23 Ocak'ta gerçekleştirilecek olağan genel kuruldaki seçim yarışında kendisinin de olduğunu belirtti. Amaçlarının İpsala esnaf ve sanatkarına yakışır şekilde hizmetlerine devam etmek olduğunu belirten Dalkıran, inşaatı biten yeni hizmet binasına da seçimden sonra taşınacaklarını kaydetti.
 
'GÖREVE TALİBİZ'
 
Yeni dönem için yeniden göreve talip olduğunu söyleyen Oda Başkanı İlhan Dalkıran, "4 yıllık görev süremiz 23 Ocak'ta sona erecek. Yeni dönem için yeniden göreve talibiz. Geçmiş dönemde yaptığımız bir çok hizmetler oldu. Pandemi dönemi de dahil olmak üzere zorlu bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemde esnaf ve sanatkarlarımızı yalnız bırakmadan, onlarla birlikte hizmetlerimiz devam etti. Pandemi döneminde esnaflarımızın aldığı destek paketleri, nakdi yardımlarla ilgili çalışmaları yerine getirdik. Sivil toplum kuruluşu olarak yerel yönetimlerle arkadaşlıklarımızı, ilişkilerimizi en üst düzeyde tutarak esnafımıza hizmet vermek bizim en büyük temel ilkemiz oldu, bunda da başarılı olduk. Ayrıca Esnaf ve Sanatkar Odamız 50 yıllık kiracıydı. 15 yıllık hizmet yaptığımız dönemde en büyük hayalim hizmet binası yapabilmekti. Bu hayalimi gerçekleştirmek için kolları sıvadık. 2011'den beri bu çalışmalar devam etmekte ve nihayet sonuna gelmiş durumdayız. Şu anda hizmet binamızın inşaatı tamamlandı, temizliği yapıldı, bundan sonra da sadece iskanımızı alıp, elektrik aboneliğimizi yaptırıp yerimize taşınmak kaldı. Bundan sonraki hizmetlerimizi kendi binamızda daha kaliteli şekilde vermeye gayret göstereceğiz" dedi.
 
'HİZMETLERE GELİŞEN TEKNOLOJİYLE DEVAM EDİYORUZ'
 
Hizmetlerin kalitesini arttırarak devam edeceklerini söyleyen Dalkıran, "Eksiklerimiz ya da fazlalıklarımız olabilir ama bizim temel amacımız esnaf ve sanatkarın bu zorlu dönemden en iyi şekilde çıkmasıdır. Esnafımıza toplamda 45 milyon lira destek paketlerinden kredi kullandırma imkanı sağladık. Bunların geri dönüşlerinde de herhangi bir sıkıntı yok. Türkiye'de en üst düzeyde limiti veren kooperatifler arasında yerimizi almaya başardık. Ayrıca esnaf ve sanatkarlar odaları arasında da en güzel hizmetleri veren ve esnafa kolay ulaşılabilir, sosyal medya ile posta yoluyla bilgilendirme, eğitim seminerleri düzenleyerek hizmetler vermeye gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu. Seçimlerin bürokrasinin gereği olduğunu vurgulayan Dalkıran, "Seçimler bürokrasinin gereğidir. Seçimlerde bir arkadaşımızın aday olması en doğal hakkıdır. Birden fazla da olabilir, bir tane de olabilir. Dolayısıyla biz de bu yarışta arkadaşlarımızla çıkacağız ve esnaf ve sanatkarlarımızdan desteklerimizi isteyeceğiz. Dolayısıyla esnaf ve sanatkar bize görevi tevdi ederse, bundan sonraki süreçte de görevimize başarılı şekilde devam edeceğiz. İpsala esnafına yakışır şekilde 23 Ocak'ta genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz ve yeni dönemde görev yapmak üzere arkadaşlarımız seçilecek" ifadelerini kullandı.

 
 
 
ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)