Coşku İçinde Kutlayacağız
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala’nın Düşman işgalinde kurtuluşunun 99.yıldönümü yarın düzenlenecek programlarla coşku içinde kutlanacak.

İpsala’nın düşmana işgalinden kurtuluşunun 99.yıldönümü kutlamalarına saat 11.30’da Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Siyasi Partiler ve Özel Kuruluşların yetkililerin katılımı ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunum töreni ile başlanacak.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin sonrasında kutlama etkinlikleri bayram töreni ile devam edecek.

Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkan vekilinin halkın bayramını kutlaması ile başlayan bayram töreni şu sıra ile devam edecek.

İpsala Avcılar Derneği tarafından hazırlanan Özel Kıyafetli Milis Kuvvetlerinin şehre girişi canlandırılacak. Milis Komutanı Kurtuluş ve Hürriyet Kızının önde bulunan Sevr Haritasını yırtıp Hürriyet Kızının göğsünde bulunan Türk Bayrağını İlçe Kaymakamına sunacak.

İlçe kaymakamı tarafından Avcılar Derneği Başkanı ve Hürriyet Kızına plâket takdim edilecek.

Daha sonra İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.

Resmi daireler ve mesleki kuruluşlar tarafından yapılan Kurtuluş Konvoyu ile birlikte kutlama programı sona erecek.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Coşku İçinde Kutlayacağız Coşku İçinde Kutlayacağız Coşku İçinde Kutlayacağız
Yorumlar (0)