Küllerinizi Çöp Konteynerlerine Atmayın!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Köylerin su ve çöp işlerini yürüten İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği yayınladığı duyuruda çöplerin konteynerlara atılmamasını istedi.

  İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yayınlanan duyuruda ”Çöp konteynerlerine, henüz tam olarak sönmemiş ve soğutulmamış soba külü veya sönmüş kül olsa dahi bu tarz atık maddeler atılmamalı. Bu tür yakıcı maddeler, atıldığı çöp konteynerını içten içe ya da alev almak suretiyle kullanılmayacak şekilde tamamen yakmakta, bu da milli servet kaybına neden olmaktadır. Aynı zamanda yanan konteynerlerden çevreyi rahatsız edici bir koku yayılmakta ve çevresindeki araçlar ve evlere sıçrayabilecek şekilde yangın tehlikesi oluşturmaktadır.

   Konteynırlara kül atılması konteynırlardaki ağırlığın artmasına neden olmakta bu nedenle çöp toplama araçlarımıza da büyük zararlar vermektedir. Köylerimizde konteynırlara atılmayıp ayrı bir şekilde toplanan kül atıkları birlik personelimiz tarafından ayrıca toplanacaktır. Lütfen sıcak veya soğuk kül atıklarımızı hiç bir şekilde çöp konteynerlarına atmayalım, tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz.” denildi. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)