‘Seni Özlemenin Günü Yok’ ÇIKTI
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiğimiz kitap bugün itibariyle tüm Türkiye’de satışa sunuldu.

Kitapta yer alan bazı şiirleri şairin sesinden dinlemek isteyenler için QR kodlu seslendirmeler de yer alıyor. Her şiire özel bir fon müziğine ve bestesine ulaşılan çalışmada müziklerin beste-mixi Dursun Bedel’e ait ve sadece kitabı satın alanların QR koduna sahip olanların dinleyeceği şekilde dizayn edilen teknolojik bir sistem ile kitap hazırlanmış. Kitabın kapak görselinde ayçiçeğinin üzerine oturan bir kız figürü görmeniz mümkün. Bu görsel ise Kübra Duğan Taş’ın el emeği. A’dan Z’ye orijinallik ve sadelik kokan kitapta bazen Rumeli esintileri ile şiirler okuyacak bazen; Gülen Şimşek’in ifadesi ile ‘kaburganızın altındaki gurbet hançeri’ni yoklayacaksınız. İç dünyanızda gezintiye çıkacağınız kitap aynı zamanda üç bölümden oluşuyor. İlk bölümün ismi ‘Hasret Kahvesi’. Bu bölümde daha çok hasret şiirlerini kaleme alan şairin İkinci Bölümü’nde ise ‘Yürekte Mevsim’ başlığı sizleri karşılıyor. Her yüreğin mevsimi başkadır, bu bölümde birkaç mevsimi bir arada yaşıyorsunuz ve son bölüm, Üçüncü Bölümde ise ‘Yol Kenarındaki Gelincik’ başlığı hassas şiirlerin, dokununca yaprağı dökülen şiirlerin yer aldığı bölümü oluşturuyor.

Sevtap Gülen Şimşek 3. Kitabını birçok akademisyen ve yazarın tercihi olan Değişim Yayınevi’nden çıkardı. Kişisel sosyal medya hesaplarında Eflatun Tadında adlı şiir kitabı ve Boğazımdaki Düğüm adlı deneme kitabından sonra şiirlerinin ve yazım hayatının çok değiştiğini ifade ediyor. Yolunun yoldaşı, üstadı; Mustafa Hatipler’den geçtiğini ise her röportajında vurguluyor. Ayrıca Yeni Karpuzlu Belediyesi Belediye Başkanı Ufuk Atalay, Efe Tekstil & TBT Group sahibi Sinan Türkmen, Spor Toto Spor Kulübü, Hakan İlkdoğmuş, Mehmet Kerman, Turan Girgin, Yenikarpuzlu Sulama Kooperatifi Başkanı Serdar Atalay ve Metin Ayvazoğlu gibi isimlerin de kitapta maddi sponsorlukları olması ekonomik koşullarda her yazarda olduğu gibi kendisini de rahatlattığını söylüyor. İpsala ilçesinde düzenleyeceği söyleşilerde ise Yenikarpuzlu Belediyesi’nde eğitime önem veren isim Göksel Gergin’in okullara Gülen Şimşek’in kitaplarından hediye edeceği öğrenildi.


Sevtap Gülen Şimşek’in kitabındaki Teşekkür yazısında ise şu satırlar yer alıyor: ‘Anneme, babama ve kardeşime ilk günden beri yanımda oldukları için çok teşekkür ederim. Rabbim onların eksikliklerini yaşatmasın. 2018 yılında bir yuva kurdum ve o yuvanın mimarı eşim her çalışmamda arkamdaydı. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var derler ya hep, benim arkamda daima eşim vardı. Hayatın müşterek olduğunu gösterdi bana… İki kişilik yuvamıza da şubat ayında bir kuş konacak, ismi Ravza ve emanetimizi büyüteceğiz inşallah…’

Sevtap Gülen Şimşek Kimdir?

Edirne İpsala doğumlu şaire ve yazar olan Sevtap Gülen Şimşek, bir koltuğa birkaç karpuz sığdıranlardan bir tanesi. Gencecik ömrüne olağanüstü çalışmalar ve emekler eklemeyi başarmış. İlk ve orta öğrenimini Edirne İpsala’da tamamlayan Sevtap Gülen Şimşek, lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamlamış, halen Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında Yüksek Lisans öğrencisi. Henüz 16 yaşındayken yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaparak girmiş yazın hayatına, bunu 1 yıl sonra ilk kitabını çıkararak taçlandırılmış. 17 yaşında ilk kitabını çıkarmayı başarmış bir şaire ve yazar. Halk eğitim merkezi merkez kütüphanesinde görevli olarak çalıştığı zamana ara vermiş ardından köşe yazarlığına yerel gazetelerde devam etmiş. Ortaöğrenimini İpsala Anadolu Lisesi’nde bitiren Sevtap Gülen Şimşek, Kütahya'nın yollarına düşmüş. Orada durmamış, önce Radyo Dumlupınar'da haber ve metin yazarlığı sonra radyo program yapımcılığı ve sunuculuğunu yapmış. Bunu 2013-2015 yılları arasında çeşitli dergilerde yazarlıkla sürdürüp 2014 yılında henüz 19 yaşındayken de ikinci kitabını çıkarmış. Üniversitesinde bulunan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda haber ve metin yazarlığı, basın moderatörlüğü yapmış, öğrenci toplulukları kurarak iz bırakmış. Çalışma konusunda gerçek bir maraton koşucusu olan Sevtap Gülen Şimşek aynı zamanda birçok sertifikalara da sahip. Şimşek, 2016 yılından bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda kamp liderliği görevini sürdürürken aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Radyosu’nun da kurucularındandır. Aynı kurumda Gençlik Çalışanı olarak görev yapmakta. Yazın dünyasından hiç kopmayan, halihazırda Türkiye çapında yayın yapan Tefani isimli derginin de yine kurucularından olup derginin editörlüğünü yapmaktadır.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)