İba,”Devletimiz Kimseyi Zorda Bırakmayacak”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, beraberindeki heyet ile birlikte İpsala’da dolu nedeniyle ile zarar gören Sarıcaali, Sultanköy ve Balabancık köylerinde çeltik üreticileri ile görüşmesinde zararı gidermek için ellerinden geleni yapacaklarını belirer

TBMM Kefek Başkanı ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz gün bölgede etkili olan dolu yağışından sonra zarar gören çeltik üreticilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Aksal, İpsala'nın Balabancık, Sultanköy, Sarıcaali, Paşaköy köyleri ile Meriç'in Büyükaltıağaç ve Küçükaltıağaç köylerinde etkili olan dolu nedeniyle zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Afetin öğrenildiği ilk andan itibaren Sayın kaymakamlarımız, Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerimiz, İl Genel Meclis Üyemiz, TARSİM Bölge Müdürü zarar-ziyan tespiti başlatmıştır. Zarar gören üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda gerek Bakanlığımız, gerekse Cumhurbaşkanlığımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş olup, en kısa zamanda yaraların sarılması için gayret ediyoruz. Dolu yağışında zarar gören üreticilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim beterinden korusun." dedi.

İba: "Üreticimizin mahsul kaybını gidermek için elimizden geleni yapacağız"

Bölgede incelemelerde bulunan Belgin İba ile beraberindeki heyet, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay, il genel meclis üyeleri ve partililer ile birlikte dolu nedeniyle zarar gören Sarıcaali, Sultanköy ve Balabancık köylerinde çeltik üreticisi vatandaşlar ile görüştü. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İba, "Çiftçi kardeşlerimizin mağduriyetlerinin karşılanması noktasında ilgili kurumlarımız gerekli çalışmaları başlatmış Doğal afetler ne yazık ki en gelişmiş ülkelerde bile kayıplara neden oluyor." derken, doludan en çok etkilenen köyü Sarıcaali’de köy kahvesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile telefon görüşmesi yaparak hem Tarım Bakanının geçmiş olsun dileklerini hem de zarar gören çiftçimize devletimizin desteğinin sözünü aldı. Devletimiz kimseyi zorda bırakmayacak İba,"Üreticimizin mahsul kaybını gidermek için elimizden geleni yapacağız. Allah can kaybından korusun, tekrarından korusun." dedi. Zarar gören diğer köyleri de ziyaret ederek burada çiftçiler ile görüşen İba, konuyla yakından ilgilendiklerini söyledi. Çeltik üreticisi Nezir Palaz, çeltik fiyatlarının düşük olduğunu dile getirerek, "En az bin lira yükseltilmesi gerekir. 4 lira 5 lira çok düşük. Gübre fiyatları pahalı. Buğday fiyatına çeltik satıyoruz. Randıman yok, verim yok insanların borcu var diye veriyor mecbur." diye konuştu.

 Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)