İMYO'da Öğrenciler Aşılanıyor
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Okula Kurulan Aşı Standında Öğrenciler Aşılanıyor.

İpsala Meslek Yüksekokulun’da Aşı Standı Kuruldu

İpsala Toplum Sağlığı Merkezi Mobil Aşılama Ekibi tarafından Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu’nda üniversitesi öğrencilerine Biontech ve Sinovac Covid-19 aşıları yapıldı.

Üniversite öğrencisi Kadir Kovancı," Okulumuz sayesinde 2 doz aşımızı vurulduk.Aşılarımız tam ve şu an rahatız.Aşıların faydası var" şeklinde konuştu.

Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Hayati Arda, gazetecilere yaptığı açıklamada,2021.2022 yılı Üniversitede yüz yüze eğitim öğretimin başladığını belirterek "öncelikle öğrencilerimiz'in güvenliği personelimizin güvenliğini göz önünde bulundurarak Yeni öğretim yılına başladık. Rektörlüğümüzün büyük desteğini gördük.Ayrıca üniversitemizin vep ara yüzü var. Bu sayede derslere giren öğrencilerimizin bilgilerini güvenli bir şekilde sağlık bakanlığı ile oluşturulan işbirliği ile birlikte izleme belirleme imkanına sahibiz"dedi.

ARDA ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 99’U AŞI OLMUŞ DURUMDA 

Arda," Öğrencilerimizin büyük bir kısmı aşı olmuş durumda. aşı oranının yüksek olması bizleri sevindiriyor. Yüz yüze eğitimin sürdürebilme açısından önemlidir"dedi.

7OO ÖĞRENCİ VAR

Arda, aşısını çeşitli nedenlerle tamamlayamayan,öğrencilerimizin hiç aşısını olmayan ve ülkemizin çeşitli bölgelerinden illerinden gelen öğrencilerimizin İpsala Kaymakamlığının ilçe sağlık müdürlüğünün desteği ve işbirliği ile aşı standı kuruldu ve aşılarını oldular. Bunun için Yüksekokulumuz adına teşekkür ediyorum,yüz yüze eğitimde bu yıl okulumuza yeni katılan 250 öğrenci ile birlikte toplam 700’c yüz civarında öğrencimiz bulunuyor. Yüksekokulumuz’un yeni kazanan öğrencilerin çoğu kredi yurtlarlar kurumunda ikamet ediyor. Arda, 160 kız öğrenci 160 erkek öğrenci toplamda 320 öğrenci barındıracak kapatisesi var. Kredi yurtlar kurumunun amacımız sağlıklı eğitimlerini sürdürebilmesi" diye konuştu.

İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr Hayati Arda,"yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 1,5 seneden fazla öğrencilerimizden uzaktık. Onları gerçekten özledik. Kendilerini görmekten son derece mutlu olduk. Eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri IMYO'da Öğrenciler Aşılanıyor IMYO'da Öğrenciler Aşılanıyor IMYO'da Öğrenciler Aşılanıyor IMYO'da Öğrenciler Aşılanıyor
Yorumlar (0)