Kaya,
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Altınyazı Karasaz Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Kaya,göreve seçilmesinin 1.5 yılında basın mensupları ile bir araya geldi

Altınyazı Karasaz Sulama Kooperatifi Başkanı Aladdin Kaya göreve seçilmesinin 1.5 yılında basın mensupları ile bir araya geldi.

Altınyazı Karasaz Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Kaya, "İpsala ’da Şapçı restaurantta basın mensuplarınına verdiği kahvaltılı basın toplantısında, göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetler ve çalışmalar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başkan Kaya şunları kaydetti "Kooperatifimizin sulanabilir alanı 65 bin dekarlık. Yönetim Kurulu üyelerim ile birlikte çalışmalara başladik

 Balabanköy ve Altınyazı pompa istasyonumuz atıl durumda idi onları yeniledik. 8 kilometrelik Kanal deforme olmuş onları tekrar yeniledik. Meriç nehrinin kış aylarında akan suyunu altın yazı barajimiza gönderdik.Yaz aylarında’üreticimiz çeltik ekiminde mağdur olmaması için suyumuzu da kış aylarında barajımızda biriktirmekteyiz"dedi.

Başkan Kaya," zaman zaman Meriç nehrinin debisi düştüğünde, Altınyazı barajımıza kış aylarında biriktirdiğimiz suyu yazın üreticimize gönderiyoruz"dedi.

Kaya,"14 milyon metreküp suyu barajımızda depoladık. 2021 yılı ekiliş 50 bin dekara kadar çıkardık. Gerekli olan yerlere 11 tane pompa koyduk, elektrik tesisatı yeniledik. Ergene nehrinden suyu üreticimize ulaştırdik. Göreve geldiğimizden bu yana eksik olan ne varsa onları tamamladık,üreticimiz bize güvendi ve ödemelerde hiç bir sıkıntı çekmedik Kooparatifimize 1 adet uzun bomlu kepçe aldık 1 adet personelimize pikap araç aldik. 2 adet su takibi yapan personele motosiklet aldık,1 adet arsa aldık kooparatifimize yakışır bir bina yapmayı düşünüyorum"

 KAYA SÜREKLİ SAHADAYIZ 

Altınyazı Karasaz Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Kaya, "Kooperatifimizin hiç kimseye borcu yok. Bankada 4 milyon TL nakit paramız var 15.personelimiz var maaşlarını günü günü ne yatıyor hiç kimseyi mağdur etmiyoruz. Yönetim kurulu üyelerim ile birlikte sürekli sahadayız onlara teşekkür ediyorum, birimiz hepimiz hepimiz birimiz için şimdi hasad zamani en kısa zamanda Merih nehrinden Altınyazı barajımıza 4 aktarma su göndermeye başlayacağız "dedi.

 Başkan Kaya,"Kooperatifimizin bölgesinde ağırlıkla pirinç kavun ayçiçeği silaşlık mısır karpuz ve buğday ekiliyor.

Bu hizmetlerin yapılmasında öncelikle yeni nesil pompaların kanallarımızın yapılmasında bizleri yalnız bırakmayan devlet büyüklerimiz başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a.Tarım ve orman bakanımız Bekir Pakdemirli’ye.(DSİ) Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız’a Bölge müdürümüz Erdinç Kur’an beye.Şube Müdürümüz Çınar Turgay,a, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal,a AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'ya,AK parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,a, hepsine çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Kaya, Kaya, Kaya, Kaya, Kaya,
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar