Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Öğrenciler ve veliler balkonlarda eşlik etti

Coronavirüs salgını sonrasında uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle okullarda bayrak töreni yapılaması, dolayısıyla İstiklal Marşı'nın okunamaması nedeniyle MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından başlatılan çalışma kapsamında, tüm yurttaki okullarda olduğu gibi İpsala'daki okullarda da önceki gün bayrak töreni yapıldı.

Saat 10.00’da tüm okulların bahçesinde bayrak töreni gerçekleştirilirken, İpsala’da Serhat İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ile Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Tören, ayrıca eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarında saat 10.00’da yayımlandı.

Öğrenciler ve veliler balkonlarda eşlik etti

İpsala’daki okulların ses sistemlerinden, İstiklal Marşı yayını yapılırken, bu sırada öğrenciler ve veliler, evlerinin balkonlarına çıkarak İstiklal Marşı'na eşlik etti. MEB tarafından okul müdürlerine gelen duyuruda şu ifadelere yer verildi; "Değerli müdürlerimiz, ne yazık ki yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşı’mızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz. 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri için kendilerine davette bulunulmasını rica ediyoruz. Sayın Bakanımız, Bakanlık merkez binasında gerçekleştirilecek İstiklal Marşı törenine iştirak edeceklerdir. Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticilerimiz ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticilerimizin ise bulundukları bölgedeki bir okulumuzda söz konusu törene iştirak etmelerini rica ediyoruz. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilirler. Bu bağlamda il müdürlerimizin, okul bahçesinde katılım sağlayacakları İstiklal Marşı törenlerine, ilçelerindeki haber ajanslarını ve yerel basını davet ederek sosyal medya paylaşımlarına destek vermelerini rica ediyoruz." Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı! Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı! Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı! Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı! Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı! Okullarda İstiklal Marşı Heyecanı!
Yorumlar (0)