23 Kişiye Karantina Uygulaması Başlatıldı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Belediyesi tarafından 09 Kasım Pazartesi günü Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen arazi ihalesi sonucunda bir kişinin Korona virüslü çıkması ve 23 kişinin karantinaya alınması ile ilgili olarak açıklama yapıldı.

Açıklamada“09.11.2020 Pazartesi günü İpsala Belediyesi düğün salonunda yapılan arazi ihalemize katılan müstecirlerimizden 1 kişinin ihale sonrasında Covid-19 pozitif olduğu haberi alınmış ve gerekli incelemeler Belediye Başkanımızın talimatlarıyla derhal başlatılmıştır.

İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak çalışmaya girilmiş ve söz konusu müdürlüğün yönetiminde gerekli tedbirlerin alınması için sıkı bir işbirliği ile önlemler derhal uygulamaya başlanmıştır.

İhale öncesinde Başkanımız Abdullah Naci Ünsal’ın titiz ve hassasiyetli talimatları doğrultusunda belediye olarak her türlü gerekli tedbirler özenle alınmıştır.
450 kişi kapasiteli salonumuza 110 katılımcı, görevli personeller dışında seyirci dahi alınmamasına özen gösterilmiştir, katılımcılarımıza sosyal mesafeli olarak ayrı ayrı masalar tahsis edilmiş, giriş bölümünde görevli personelimizce ateş ölçümü yapılmış kapı girişinde dezenfekte cihazının yanı sıra masalara ayrı ayrı kolonya ve maske temin edilmiştir. Klimalar çalıştırılmamış, bununla birlikte camlar devamlı açık tutularak havalandırma yapılmıştır.

Bulaşma riskini en aza indirmek için alınan bütün bu önlemlere rağmen daha önceden bulaş olan arkadaşımızla temas kuranlara tedbir amaçlı ilçe halk sağlığı müdürlüğünce ulaşılarak filyasyon uygulanmış, Covid-19 olan şahısta karantinaya alınmıştır.

Dolayısıyla aralarında belediye başkanımızın da bulunduğu 23 kişiye önlem amaçlı yakın takip filyasyon süreci ivedilikle başlatılmıştır. Covid-19 testi pozitif çıkan değerli üreticimize acil şifalar dileriz.

Halkımızın gerekli tedbirleri uygulamalarını (maske mesafe hijyen) önemle rica ederiz ”denildi. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)