Çok Üzdün Bizi Hasan!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala’nın sevilen gençlerinden Hasan Soydan’ın Vefat Haberi bölgemizde üzüntü ile karşılandı.

Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Enez açıklarında, pazar günü balıkçı teknesinin batması sonucu kaybolan 2 kişiden Hasan Soydan'ın (32) cansız bedenine ulaşıldı. 

İpsala’da yaşayan Kemal Abay (52), Murat Erden (32), Uğur Soydan (27) ve kuzeni Hasan Soydan, balık tutmak için pazar günü sabah saatlerinde Enez'e gitti. 3 kişi, Enez Limanı'ndan Kemal Abay'a (52) ait 4,5 metre uzunluğundaki 'Eylül 17' adlı balıkçı teknesine binip, Saros Körfezi'ne açıldı. Ancak bir süre sonra 4 kişinin olduğu tekne, fırtınada alabora olup, battı. Kıyıdan yaklaşık 4 mil açıkta batan teknedeki Murat Erden, yaklaşık 4 saat yüzerek, karaya çıktı ve durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince hem havadan hem de denizden arama- kurtarma çalışması başlatıldı. Uğur Soydan da bir süre sonra sağ kurtarılarak, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı. Arama- kurtarma ekipleri, önceki gün saat 09.30 sıralarında, ilçe sahili açıklarında 1 kişinin cansız bedenini bularak, kıyıya çıkardı. Savcı ve polisin incelemesinin ardından Enez Devlet Hastanesi morguna konulan cansız bedeninin, ailesinin teşhisi sonucu Hasan Soydan'a ait olduğu belirlendi. Kayıp Kemal Abay'ı ise arama- kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

CENAZEYE YOĞUN KATILIM OLDU

Cumartesi günü akşamı İpsala’ya getirilen Hasan Soydan’ın cenazesi dün öğle namazına müteakip asri mezarlığa defnedildi.

İpsala’da sevilen bir genç olan Hasan Soydan’ın cenazesine AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal,İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile çok sayıda insan katılarak aileye başsağlığı dilediler.

İpsala’nın sevilen gençleri arasında olan Hasan Soydan vefat haberi bölgemizde üzüntü ile karşılandı. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Çok Üzdün Bizi Hasan! Çok Üzdün Bizi Hasan! Çok Üzdün Bizi Hasan! Çok Üzdün Bizi Hasan!
Yorumlar (0)