Taburcu olduğu gibi arama çalışmalarına katıldı
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Enez'de, 4 kişiyi taşıyan balıkçı teknesinin, bir süre sonra batmasının ardından 2 kişi kurtulurken, diğer 2 kişinin bulunması için arama çalışmaları hem havadan hem denizden yürütülmeye devam ediliyor.

İddiaya göre; sabah erken saatlerde Enez Limanı'na gelen Kemal AbayUğur SoydanHasan Soydan ve Murat Erden, balıkçı teknesine binerek limandan denize açıldı. 4 kişiyi taşıyan tekne, bir süre sonra alabora olup battı. Denize düşen 4 kişiden Murat Erden, yardım çağırman için karaya doğru yüzmeye başladı. Yaklaşık 4 saat yüzdükten sonra karaya ulaşan Erden, çevredekilere teknenin battığını haber verdi. Murat Erden, sağlık ekiplerince tedavi altına alınırken, Enez Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de ihbar sonucu 4 kişiyi bulmak için arama başlattı. Teknede bulunanlardan Uğur Soydan da bir süre sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. Soydan da, karaya çıkartılarak tedavi için Enez Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Soydan ve Erden, daha sonra Keşan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Vali Canalp ve Aksal çalışmaları yerinde takip etti

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal da, arama-kurtarma çalışmaları ile ilgili bilgi almak üzere Enez Limanı'na gitti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Canalp, ekiplerin kurtarma çalışmalarına havadan ve denizden devam edildiğini söyledi.

Erden: "4 saat boyunca poyraz nedeniyle dalgalara karşı yüzdüm"

Tedavi gördüğü Keşan Devlet Hastanesi'nden dün taburcu edilen Murat Erden, balıktan dönerken teknenin dalgalardan dolayı alabora olup battığını ve yüzmeye karar verdiklerini belirterek, "En hızlı yüzebilecek olan bendim. Yaklaşık 4 saat boyunca poyraz nedeniyle dalgalara karşı yüzdüm. Çok zorlandım. hatta 'ulaşamayacağım' dedim. Kendimi salmaya da başlamıştım. Ancak dayandım ve kıyıya ulaştım. Arkadaşlarıma yardım gönderilmesini istedim. Şimdi de tedavim tamamlandı ve tekrar oraya gideceğim. İnşallah faydam olur ve diğerleri de sağ olarak bulunup kurtulur." dedi. Kurtulan Uğur Soydan'ın tedavisine devam edilirken, gazetemiz baskıya girdiği saatlerde Kemal Abay ve Hasan Soydan'ın arama çalışmalarına devam ediliyordu.

Haber: İlker GÜREL-Gündemsaros

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)