İlköğretim Haftası Tedbirli Başladı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İlköğretim Haftası nedeniyle, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, maske ve mesafe kurallarına uygun olarak önceki gün düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sulundu.

Saat 09.00 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene; İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ile Şube Müdürleri ve bazı okul idarecileri ile öğretmenler katıldı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle, az sayıda katılım ile gerçekleştirilen törende, maske ve mesafe kurallarına uyuldu. Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulduğu tören, İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından saygı duruşunda bulunulması ile sona erdi. 

İlköğretim Haftası boyunca, okulların açılacağı 21 Eylül 2020 tarihine kadar, velilerin koronavirüs ile ilgili alınan tedbirleri incelemek için okullarda ziyaretlerde bulunacağı bildirilirken, aynı zamanda veliler ile online veli toplantıları da gerçekleştirilecek. Okulların açılacağı 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren, her bir öğrenci birinci hafta bir defa okula gelecek. İkinci ve üçüncü hafta her öğrenci 2 defa okula gelecek. Bilim Kurulu'nun okulların açılmasında sakınca olmadığı yönünde tavsiye kararı vermesi durumunda, yine kademeli olarak 2. ve 8. sınıflar okula gelecek. Süreç, her hafta bir üst sınıfın okula gelmesiyle tamamlanmış olacak. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri İlköğretim Haftası Tedbirli Başladı. İlköğretim Haftası Tedbirli Başladı. İlköğretim Haftası Tedbirli Başladı.
Yorumlar (0)