CHP’den Görkemli Açılış..
Paylaş
Tweetle
Paylaş

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İpsala İlçe Başkanlığı’nın yeni binası, CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümünde hizmete girdi.

Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına koyulan çelenkle başlayan kutlama töreni, konuşmaların ardından İlçe Başkanlığı binasının açılışıyla devam etti.

İlçe Başkanlığının açılış töreninde CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş,”Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi, Kurtuluş mücadelemizin temeltaşı, Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temeltaşı ve yıkılmayan kalesi olmaya devam edecek Cumhuriyet Halk Partisinin 97. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Bizlere bu büyük gururu yaşatan ve bu büyük ulu çınarı yetiştirip emanet eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere bütün genel başkanlarımızı ve partimize emeği geçen tüm parti emekçilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, aynı zamanda temel aldığı ilke ve prensipler ile Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesidir. Dünyada eşine az rastlanır bir geçmişe sahiptir. Kuruluşundan itibaren uzun yıllar devletimizi yönetmiş, köklü reformlar sağlamış ve dünyanın ilerisinde devrimlere imza atmış bir partidir.

97 yıl önce emperyalist güçlere, içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı başlattığımız savaş bugün halen devam etmektedir. Son yıllarda ülkemizde emperyalist güçlerin temsilciliğini üstlenenler Türkiye'yi hızla bir çıkmaza sürüklemektedirler. Ülkemiz malesef ekonomik ve sosyal yönden iflasın eşiğine gelmiş durumdadır. Emperyalist düzenin ve sömürge zihniyetinin yıkamadığı tek kale olan Cumhuriyet Halk Partisi kula kulluk etmeyenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya ve tüm sorunların üstesinden gelmeye devam edecektir.

CHP üyesi dün olduğu gibi bugün de ülke menfaatlerini kendi çıkar ve menfaatlerinin üzerinde tutarak Cumhuriyet ideali ve değerleri için sonuna kadar çalışmaya devam edecektir.

Bugün kuruluş yıldönümümüz olmasıyla birlikte, İpsala’mızda da yeni bir heyecanı yaşadığımız gün. Bugün uzun uğraşlar ve emeklerle hazırladığımız yeni parti binamızın da açılış günü,

Çok kıymetli partililer ve çok kıymetli İpsala’lılar, her makam her mevkii gelip geçiyor, bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasın bugünkü sahipleriyiz, bu binanın hazırlanmasında pek çok kişinin emeği ve yardımı oldu ama bu bina içinde insan olmadıkça, içinde fikir olmayınca Maalesef sadece bir betondan ve dört duvardan ibaret, 97 yıllık tarihimizde çok büyük badireler atlattık, darbe dönemlerinde yöneticilerimiz gözaltına alındı, tutuklandı, her türlü baskıyı gördük, zaman geldi baraj altında kaldık ama bugün hala dimdik halkımızın karşısındayız.

Çok kıymetli başkanım Sayın Mehmet Özkök o dönemleri gururumuzdan ödün vermeksizin bir acıyla anlatır, bu vesileyle partimize çok büyük emekleri geçen tüm ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine de şükranlarımı sunuyorum.

Çok kıymetli partililer, değerli İpsala'lılar, yeni açılan ilçe başkanlığı binamız 97 yıldır Ulu Önderin yaktığı meşaleyi yüreğinde taşıyanların, halk partisinin, yani halkımızın binasıdır, bu vesileyle tüm İpsalalılarındır, gelecek her kim olursa olsun, misafirimiz olmakla birlikte aynı zamanda buranın asıl sahibidir.

Değerli konuklar ve saygıdeğer İpsalalılar yeni ilçe binamızın kazandırılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen öncelikle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm parti yönetimimize Genel merkezimizle aramızda her türlü bağı kuran ve destek almamızı sağlayan, tüm bu süreçte her daim yanımızda olan Sayın İl Başkanımız Fevzi Pekcanlı'ya,Yine Bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu'na, Şehrimizin yetiştirdiği, hemşehrimiz, daha öncesinde TBMM' de şimdi de Edirne'de gururumuz olan Sayın Recep Gürkan'a, Hem önceki dönem mevkidaşım olmasından hem de Türkiye'ye örnek kadın belediye başkanımız olmasından ötürü gurur duyduğum, Uzunköprü Belediye Başkanımız Sayın Özlem Becan'a, Yakın komşumuz ve isteklerimizi hiçbir zaman geri çevirmeyen Enez Belediye Başkanımız Sayın Özkan Günenç'e, Her zaman yanımızda olan ve her daim desteklerini esirgemeyen İl yöneticimiz Sayın Ahmet Erken'e,Bu süreçte neye ihtiyacımız olursa yardım eden ve bizlere destek olan, önceki dönem il başkan adayımız sayın Serkan Liznak'a, Verdiği emeklere maddi bir değer biçemeyeceğim İl Genel Meclis Üyem Sayın İsmail Aliş'e, Bizlerin çok kıymetlileri, belediye meclis üyelerimiz Sayın Volkan Korkmaz ve Gürel Kale'ye.

Bu parti adına, aldığı mirası en güzel taşıyanlardan olan parti üyemiz Sayın İsmail Göksu'ya, Önceki dönem belediye başkan adayımız Sayın Cenan Tetik'e ve emekleri için Sayın Semiha Tetik'e Birlikten güzel şeyler doğduğunu bana her daim hatırlatan değerli yönetim kurulu üyelerime, kadın kollarıma ve gençlik kollarıma Ama en önemlisi, Cumhuriyet Halk Partisini, 97 yıldır omuzlarından indirmeyen Saygıdeğer İpsala Halkına teşekkür eder, sükranlarımı sunarım.

''Benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir'' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağımıza ant içer kuruluş yıldönümümüzü kutlar, saygılarımızı sunarım” dedi.

Açılışla ilgili konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Ülkemizin kurucu gücü Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümünde İpsala İlçe Başkanlığı’mıza kazandırdığımız yeni İlçe Başkanlığı Binasının açılışını gerçekleştirdik. İktidara yürüyen bu yolda modern ve teknolojik binaları örgütümüze kazandırmak için mücadelemiz devam edecek. Partimize ve İlçemize hayırlı uğurlu olsundedi.

İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İpsala Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çevre ilçe başkanları, Belediye Başkanları, partililer ve halk katıldı.

İlçe Başkanı Uybaş, İlçe Binasının açılışına katılanlara teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış.. CHP’den Görkemli Açılış..
Yorumlar (0)