İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Türkiye pirinç üretiminin büyük bölümünü karşılayan İpsala ovasında çeltik hasadına önceki gün başlandı.

İpsala Genç İşadamları Derneği Başkanı ve çeltik üreticisi Hasan Yavaş’a, ait çeltik tavalarında başlayan ilk hasad ile start  verilmiş oldu. İpsala’da ilk hasada başlayan Hasan Yavaş, ”Yeni çeltik hasat sezonu hayırlı olsun. Allah bütün çiftçilerimize tane bereketi versin. Bu ayın ortalarına doğru hasadın hızlanacağını tahmin ediyoruz. Allah herkesin bütün çiftçilerimize ürünlerini toplamayı nasip etsin ”dedi.

İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli ise yerinde biçerdöver hasat kontrol işlemi gerçekleştirildi ve hasat işlemine eşlik edildi. Bugün itibariyle çeltik hasat işlemlerinde yerinde biçerdöver kontrollerimiz bu yıl için başladığı ve hasat dönemi boyunca düzenli olarak sürdürüleceği ifade edildi. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı. İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı. İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı. İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı. İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı. İpsala Ovasında Çeltik Hasadı Başladı.
Yorumlar (0)