Keşan’da bir ilk; “İlçe başkanlığı için aday sayısı 12’ye yükseldi”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Yaklaşan AK Parti Keşan ilçe kongresinde, ilçe başkanlığına aday isimlerin sayısı 12’ye yükseldi.

AK Parti 7.olağan kongresi kapsamında pandemi nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerinde, normalleşme süreci ile 12 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Keşan ilçe kongresinde yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimlerinde aday sayısı 12’ye yükseldi.

İstanbul Milletvekili ve Edirne Koordinatörü Tülay Kaynarca, hafta başında Keşan’a gelerek, eski ilçe başkanları, meclis üyeleri ve ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Adnan Vural, Tolga Saltık ve Serkan Balcıoğlu ile görüşmüştü.

Gazetemizde 31 Ağustos’ta yaptığımız haberde, adaylığını açıklayanların yanı sıra, sürpriz isimlerin de ilçe başkanlığına aday olacağı bilgisini paylaşmıştık. Pazartesi günü yapılan toplantının ardından, resmi bir açıklama yapılmadı.

Yine AK Parti’ye yakın çevrelerden edinilen bilgi doğrultusunda, AK Parti Keşan ilçe başkanlığı adaylığına, Adnan Vural, Tolga Saltık ve Serkan Balcıoğlu’nun yanı sıra;

Mevcut ilçe Başkanı Gürcan Kılınç, Savaş Pakdemir, Hakan Çevikel (Eski ilçe başkanı), Nuran Uslu, Hakan Çapın, İlyas Tüfekçi (Eski ilçe başkanı) ve bunların dışında 3 sürpriz ismin, Keşan ilçe başkanlığı’na aday olarak isminin geçtiği öğrenildi.

Keşan ilçe başkanlığına aday olan isimlerin, bu hafta sonunda yada önümüzdeki hafta içerisinde Ankara’ya çağrılmayı bekliyor. AK Parti genel merkezinin hangi isimleri Ankara’ya davet edeceği henüz kesinlik kazanmış değil.Özgür gündemtrakya

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)