Öğrenciler Geliyor…
Paylaş
Tweetle
Paylaş

290 Öğrencinin kayıt yaptıracağı İpsala Meslek Yüksekokulunda 30 yabancı uyruklu öğrenci İpsala’yı tercih etti. Yeni dönemde öğrenci sayısı 900 olacak.

2020-2021 Öğretim yılı için açıklanan tercihler sonucunda İpsala Meslek Yüksekokulunu 260 öğrenci tercih etti.  

Bunun yanında  30 yabancı uyruklu öğrencide İpsala Meslek Yüksekokulunu tercih etti. Toplamda  290 yeni öğrenci gelecek.  Yeni dönemde öğrenci sayısı 900’e çıkacak. Yeni öğrencilerin kayıtları  büyük  oranda internetten yapılmakta. Öğrencilerin bir kısmı da Trakya Üniversitesi Balkan Kampüsünde yer alan Rektörlük Kayıt Merkezinde kayıtlarını yüz yüze yaptırmaktadırlar. İpsala MYO ya ilk kayıtları  İpsala MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda ile Öğrenci İşleri Görevlisi Sibel Kahveci ve Gonca Engin yaptılar. 

İLK KAYIT MEKATRONİKTEN GELDİ

 İlk kayıt yaptıran Mekatronik Programı Öğrencinin Aykut As İpsala Meslek Yüksekokulunu kazanmış olmaktan burada öğrenim görecek olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Kayıtlarını yaptıran öğrenciler İpsala Meslek Yüksekokulunu ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunu görmek için İpsala’ya  geliyorlar.

 İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, İpsala Meslek Yüksekokulu öğrenci kontenjanının tamamının dolduğunu ve tamamının kayıt yaptırdığını belirtti. Arda öğrencilerin ise 6 programa kayıt yaptırmış olduklarını ve doluluk oranın %100’e ulaştığını belirtti.

 Arda, ”Okulumuzun büyük oranda tercih edilmesi, okulumuzun kalitesini belli etmektedir ve bizleri mutlu etmektedir. Tercih edilebilir olmamızın nedeni ise öğretim ve idari kadromuzun iyi olması, okulumuza yürüme mesafesinde yerleşke içinde olan Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunun bulunması olması, sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmalarımızın iyi olması, yerel yöneticilerimizin okulumuza sahip çıkmaları ve destek olmalarından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz ”dedi.

İpsala MYO Müdürü Arda Okulumuzu kazanarak  aramıza katılan öğrencilerimize öğrenim yaşam yaşamlarında başarılar diledi. Haber Merkezi


ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Öğrenciler Geliyor… Öğrenciler Geliyor… Öğrenciler Geliyor…
Yorumlar (0)