Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle düzenlenen programda konuşan İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar,”Milletimiz; Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş refleksle, sokakları meydanları doldurarak, ölümü göze alarak darbeciler

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı girişilen hain saldırının 4.yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi İpsala’da da bir dizi programla kutlandı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle düzenlenen program önceki gün saat 11.00’de Şehit mezarları ve şehit yakınlarının ziyaret edilmesi ile başladı. Saat 13.00’de Rabia Kadıoğlu camiinde İpsala Müftülüğü tarafından Kuran-ı Kerim ziyafeti programı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle Cumhuriyet meydanında fotoğraf sergisi açıldı.

Cumhuriyet meydanındaki program saat 21.30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gökçetepe camii İmam Hatibi Fatih Şahin’in sunduğu programla devam etti. İpsala Belediyesi tarafından katılımcılara lokma ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

ASLANTATAR,”MİLLETİMİZ DARBECİLERE DARBE YAPTI”

Şiir ve ilahilerin okunduğu programda bir konuşma yapan İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar,”4 yıl önce bugün ülkemizi teslim alabileceklerini sanan FETÖCÜ hainler Cumhuriyeti ve geleceğimizi yok etmek amacı ile harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.

İman ile inkârın hak ile batılın savaşında; Allah’a hamd olsun bayrağını yere indirtmeyen milletimiz milli iradesine sahip çıktı. Milletimiz Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş refleks, sokakları meydanları doldurarak, ölümü göze alarak darbecilere darbe yaptı.

Demokrasiye, özgürlüğe, Cumhuriyete, şanlı ordumuza ve aydınlık geleceğimize karşı kurulan tezgahın, milletimizce hüsrana uğratıldığı bu günde FETÖCÜ hainler anladı ki tarihinde bir çok kahraman yaratan bu millet güçlüdür, bağımsızdır. Öyle bir halk düşünün ki; üzerine atılan bombalara, ateşlere, tehditlere rağmen geri adım atmamış, şehitliğe gaziliğe yürümüştür.

Meydanı FETÖCÜ darbecilere bırakmamak için genci, yaşlısı, işçisi, patronu, köylüsü, şehirlisi tek vücut olarak şanlı mücadelesini yürütmüştür. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan Tek Devlet ilkeleri ile gerçekleştirdikleri kahramanlıklar gelecek nesillerimize emsalsiz bir ilham kaynağı oluşturmuştur.

Kurtuluş mücadelesi ruhumuzun yeniden uyandığı bu günde, sevdiklerini geride bırakarak tankları yüreklerindeki memleket aşkıyla durduran, vatanları için şehadete koşan şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle anıyoruz” dedi.

HELALLİK İSTEDİ

Aslantatar, konuşmasının sonunda Bingöl ili Kiğı ilçesine atandığını belirterek İpsalalılardan helallik istedi. Haber Merkezi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü programında saat 00.13’te sela okundu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama programı sabah ezanı ile sona erdi

Vatandaşların duygu düşüncelerini ifade edebilmeleri için Cumhuriyet meydanında anı defteri imzaya açıldı. Haber Merkezi

 ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı” Aslantatar,”Milletimiz Darbecilere Darbe Yaptı”
Yorumlar (0)