Sonsuza Kadar Yaşayacaksın!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi İpsala’da da düzenlenen programlarla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi İpsala’da da düzenlenen programlarla anıldı.

Dün düzenlenen ilk tören saat 08.45’de Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcilerinin, siyasi partilerin temsilcilerinin katılımı ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ve 48 saat önceden Kaymakamlıktan izin alan siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.

Saat 09.05 geçe sirenlerin çalması ile saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile bayraklar yarıya indirildi.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ          

Çelenklerin sunumunun ardından saat dokuzu beş geçeyi gösterdiği anda tüm Türkiye’de 2 dakika boyunca siren sesleri yankılandı. Ardından Saygı Duşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile tüm bayraklar yarıya indirildi. Anma törenine İpsala Belediyesi Düğün Salonu’nda devam edildi.

ANMA PROGRAMINA DÜĞÜN SALONUNDA DEVAM EDİLDİ.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü anma programına saat 09.30’da Belediye Düğün Salonunda devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kadir Çekiç’in okuduğu Kuran-ı Kerim ile devam etti.

KONUŞMALAR..

İpsala İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Burak Kadir Kayalı, yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliği üzerinde durdu.

Kayalı, ”Doğadaki tüm canlılar gibi insanoğlunun da yaşamının bir sınırı vardır. Ancak bazı insanlar vardır ki; yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle insanlığa yaptıkları hizmetlerle yaşamlarından sonra da varlıklarını sürdürmüşlerdir. Bu güzide şahsiyetlerden biri de Mustafa Kemal Atatürk’tür “dedi.

Günün anlama ve önemini belirten konuşma ise İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Korucu tarafından yapıldı.

Korucu,”10 Kasım sabahları milletimiz için hüzün doludur. Atatürk bedenen belki aramızda değil. Âmâ bıraktığı mirasla, fikir ve düşünceleri, yaptığı inkılaplarla varlığını sürdürmeye devam ediyor ”dedi.

İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından günün anlamı ile ilgili şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’ün Son Anıları” konulu belgesel gösterimi ve devamında Oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.

10 Kasım Atatürk Haftası dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile anma töreni programı son buldu.

Anma programından sonra İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar ve protokol programı hazırlayan İpsala Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerle resim çektirdi. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın! Sonsuza Kadar Yaşayacaksın!
Yorumlar (0)