Dalkıran’dan Esnafa Müjdeli Haber!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Esnaf Kredilerine Yeni Düzenleme

KREDİ FAİZLERİNDE  % 2 PUANLIK İNDİRİM VE BANKA KOMİSYONLARINDAN % 1 PUANLIK İNDİRİM

İpsala Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran, Esnaf Kefalet Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kredi faizlerinde  % 2 puanlık indirim ve banka komisyonlarından % 1 puanlık indirim yapıldığını söyledi.

İpsala Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran,“Daha önce bankalarda ki kredi faizlerinin artması sebebi ile esnaf kefalet kooperatiflerinin halk bankası kaynaklarından esnaf ve sanatkârlara kullandırmış olduğu kredilerin faiz oranları % 8 e çıkarılmış ve kredi vadeleri toplamda en fazla 4 yıl, geri ödemeler ise aylık ve üçer aylık dönemler halinde olmuştu.

Türkiye esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri merkez birliği ve halk bankası genel müdürlüğü tarafından yapılan koordineli çalışmalar sonucu esnaf kredi faiz oranları yıllık % 8 ’ den  % 6 ’ ya banka komisyonlarında % 2 ‘ den % 1 ‘ e düşürülerek vadeler tekrar 5 yıla ödemelerinde aylık, üç aylık ve altı aylık periyodlar halinde esnafın kendi takdirine bırakılmıştır

Ayrıca Esnaf kefalet kooperatiflerinin kredi imkânları arasında yer alan ve yine Halkbankasın kaynaklarından kullandırılan 10 yıl vadeli aylık ödemeli olan İŞYERİ EDİNDİRME kredilerininde   % 6 faiz oranı ile 120 aya kadar aylık ödemeli olarak esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırım devam etmektedir.

İpsala esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi başkanı ilhan dalkıran konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında  faiz oranlarında yapılan bu indirimin  esnafın yararına olduğunu aynı zamanda vermiş oldukları kredilerinde diğer banka kredilerinden çok daha avantajlı hale gelmesini sağladığını açıkladı.

Kredilerde yapılan bu faiz indiriminin sevindirici bir gelişme olarak tanımlarken; bu konuda emeği başta sayın Cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret bakanımız Ruhsar Pekcan’a, Maliye ve Hazine bakanımız Berat Albayrağ’a, Türkiye Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’a, Teskomb Genel Başkanı sayın Abdülkadir Akgül’e ve Teskomb yönetim kurulu üyelerine, Trakya Bölge Birliği Başkanı İsmail Atakan’a esnaf ve sanatkara vermiş olduğu desteklerinden dolayı  çok teşekkür etti.

Yeni düzenleme 4 Kasım itibarı ile yürürlüğe girmiş olup İPSALA HALKBANKASI şube müdürümüz Sayın NALAN GÜNÜRÜN ve personelleriyle her zaman Esnaf ve sanatkârlarımıza vermiş olduğu sonsuz destekle İpsala’da ve tüm esnaf kefalet kooperatiflerimizde başlamıştır. İPSALA ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ VE İPSALA HALKBANKASI OLARAK finansal desteğe ihtiyacı olan tüm esnaflarımızın her daim yanında olmak bizim için onur ve gurur kaynağımızdır. ”dedi. Haber Merkezi

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)