81.Yıldır Aynı Özlem!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81.yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81.yıldönümü Pazar düzenlenecek programla anılacak.

Pazar günü düzenlenecek ilk tören saat 08.45’de Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcilerinin, siyasi partilerin temsilcilerinin katılımı ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ve 48 saat önceden Kaymakamlıktan izin alan siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayacak.

Saat 09.05 geçe sirenlerin çalması ile saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile bayraklar yarıya indirilecek.

Bayraklar Yarıya İnecek

Çelenklerin sunumunun ardından saat dokuzu beş geçeyi gösterdiği anda Tüm Türkiye’de 2 dakika boyunca siren sesleri yankılanacak. Ardından Saygı Duşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile tüm bayraklar yarıya indirilecek. Anma törenine İpsala Belediyesi Düğün Salonu’nda devam edilecek.

Anma Töreni Belediye Düğün Salonunda

Çelenk Töreninin sona ermesinin ardından anma töreni etkinliklerine İpsala Belediyesi Düğün Salonu’nda devam edilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marsının söylenmesi ile başlayacak olan anma töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşma, İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Korucu tarafından yapılacak. İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından günün anlamı ile ilgili şiirlerin okunmasından sonra “Atatürk’ün Son Anıları” konulu belgesel gösterimi ve devamında Oratoryo gösterisi gerçekleştirilecek. 10 Kasım Atatürk Haftası dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile anma töreni programı son bulacak. Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)