Gönen’i, 2. Gümülcine Yapacak.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Sonay CAN

Yunanistan’ın Gümülcine (Komotini) şehrinde turizm işletmeciliği yapan, Derya Tour Sahibi Derya Osman, Batı Trakya’da yaşayan yüzlerce soydaşımızı Gönen’e getirerek,  kaplıca turizmine önemli ölçüde katkı sağlıyor.

SEZONDA 1500 TURİST GETİRİYOR

Derya Osman, Her yıl; mayıs – eylül – kasım döneminde gerçekleştirdiği onlarca kaplıca turuyla, Yunanistan’ın; Gümülcine, İskeçe, Dedeağaç şehir merkezleri ve Türklerin yaşadığı köylerden, 1800 kadar Batı Trakyalı Türk’ü Gönen’le buluşturarak, turizmcilerin deyişiyle adeta Gümülcine’yi Gönen’e taşıyor.  4 ile 11 günlük çeşitli tur seçenekleriyle sadece hotel turizmine değil, çevre esnafına ve dolayısıyla ilçe ekonomisini de olumlu etkiliyor.

“HOTEL YÖNETİMLERİNDEN MEMNUNUZ”

14 yıl önce turizm sektörüne atılan ve halen Batı Trakya’da turizm sektöründe tek kadın turizm işletmecisi olan Derya Osman, kaplıca turizmi destinasyonlarının da aranılan ve vazgeçilmez ismi oldu. Eşi Osman Osman ile Gönen’de birçok hotelin yakından tanıdığı ve çalışmaktan memnuniyet duyduğu Derya Osman, “Gönen, kaplıca turizmi açısından önemli bir merkez. Sessiz, sakin, havası da temiz. Misafirlerimiz, hotel ortamındaki aktivitelerden çok memnun. Kaplıcaların yanı sıra çeşitli eğlencelere de katılıyor. Hotel yönetimlerinden memnunuz. Birlikte çalışıyor, programlar yapıyoruz. Misafirlerimiz, hotel dışında da alışveriş yaparak, doğal ve organik ürünler ile çeşitli hediyelik eşyalar satın alabiliyorlar. Gönen, turlarımız sayesinde Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde çok popüler oldu. Bu yıl Batı Trakyalı soydaşlarımız dışında Yunanlılar da kaplıca turizmine ilgi göstermeye başladı. İlk Yunan turist gruplarıyla Gönen’deyiz. Tabii bunda Euro’nun Türk Lirası karşısında değer kazanmasının da katkısı var ama 50 yaşın üzerindeki misafirlerimizle Gönen’de olmaktan mutluyuz. Gönen’e turlarımız sürecek. ” Dedi.

“GÖNEN, ULUSLARARASI TURİZME BİZİMLE AÇILDI”

Derya Osman, 10 yıldan beri Gönen’e tur düzenlediklerini ifade ederek, ilçenin,  ilk kez Yunanistan üzerinden uluslararası turizme Derya Turizm ile açıldığının altını çizdi. Gönen kaplıcalarını 10 yıl önce keşfettiklerini vurgulayan Osman, “Turlarımız her yıl genişleyerek arttı. İlk yıllarda turizm sezonu boyunca 4-5 tur düzenliyorduk, şimdi ise bütün sezon boyunca Gönen’deyiz.” Dedi.

 “TURLARIMIZ SAYESİNDE YUNAN HALKININ TÜRKİYE’YE BAKIŞ AÇISI DA DEĞİŞİYOR”

Osman, Gönen’e düzenlenen turlara son yıllarda Yunanlılar’ın da katıldığının altını bir kez daha çizerek, bu sayede Yunan halkının da Türkiye ve Türklere olan bakış açısının da değiştiğine dikkat çekti.  Derya Osman, şöyle dedi: “Gönen’e gelen Yunanlı misafirlerimiz hotelden başlayarak Türker’i tanımaya başlıyor. Esnafın ve diğer vatandaşların davranışlarını gözlemliyor. Bu sayede kafalarındaki Türk imajı değişiyor. Bizleri daha yakından tanıma fırsatını bularak, güçlü dostluklar kuruyor. Yunanistan’a döndüğünde de yakın çevresine anlatıyor.”

“TURLARIMIZA TÜRKİYE’DEN DE KATILINABİLİR”

Sadece Yunanistan’dan değil Türkiye’den de Gönen kaplıcalarına tur aktiviteleri olduğunun altını çizen Derya Osman, kendi araçlarıyla Gönen’e gelmek isteyen Türk vatandaşlarının, Derya Tour aracılığıyla hotellerde konaklayabileceklerini sözlerine ekledi.  Derya Tour aktivitelerine sosyal medya üzerinden de ulaşılabiliyor.

BELEDİYE BAŞKANI ÇİÇEK VERİP TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan, Gönen Belediye Başkanlığı da konuya ilgisiz kalmadı ve Belediye Başkanı ve Kaplıcalar Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Palaz, Yıldız Hotel’i ziyaret ederek, tedavi için kaplıcalara gelen Yunanistanlı turistler hakkında bilgi aldı.  Daha sonra; Hotelde bulunan Vergidis Turizm firması yetkilisi Nikos vergidis ile Gönen’e en çok turist getiren Derya Turizm yetkilisi Derya Osman’ı, hotelin yönetim biriminde kabul etti. Burada gerçekleşen toplantıya; Derya Osman, eşi Osman Osman, Nikos Vergidis, eşi Rula Vergidis, Hotel Müdürü Ramazan Çobanoğlu katıldı. Toplantıda konuşan Palaz,  '’Dünyaca ünlü Gönen Kaplıcaları otelimize Yunanistan’dan gelen misafirlerimizin nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Onları her zaman misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız.'' diyerek, gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak memnuniyetini dile getirdi. İbrahim Palas, son olarak Derya Osman’a çiçek verip, Gönen turizmine olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Gönen’i,2. Gümülcine Yapacak. Gönen’i,2. Gümülcine Yapacak. Gönen’i,2. Gümülcine Yapacak. Gönen’i,2. Gümülcine Yapacak.
Yorumlar (0)