Oğlu İçin Adana’dan İpsala’ya Geldi.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Pankreas hastası oğlunun tedavi masraflarını karşılayamayan baba, sesini duyurabilmek için Adana'dan yola çıkan Ahmet Sönmezer, dün İpsala’ya geldi.

Pankreas hastası oğlunun tedavi masraflarını karşılayamayan baba, sesini duyurabilmek için Adana'dan yola çıktı. 27 gün boyunca yürüyerek İstanbul'a ulaşan ve İpsala’ya gelen Ahmet Sönmezer, “Tek amacım oğlumu iyileştirmek” dedi.

Adana'da pankreas rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatan oğlu Uğurcan Sönmezer'in (26) tedavi masraflarını karşılayamayan baba Ahmet Sönmezer (53), sesini duyurabilmek için Adana'dan İpsala’ya yürüdü. 27 Ağustos 2019 günü yola çıkan baba, yaklaşık 950 kilometrelik yolu 27 günde yürüyerek İstanbul'a geldi. Sönmezer'i dün D-100 Karayolu Tuzla mevkiinde yürüyüşünün tehlikeli olabileceğini belirterek durduran polis ekipleri, uyarılarda bulundu.

Baba, Sönmezer, 'Benim tek amacım oğlumu iyileştirmek. Oğlum askerde rahatsızlandı. İlk etapta pankreasında iltihap ve kanallarında taş vardı. Şu an optimum pankreas teşhisi konuldu. Bu da beni aşıyor. Çalışmayan bir vatandaş olarak, benim bütçemi aşıyor. Hep götürüp getirdim, profesörlere. İki tane profesörüm var Adana ve Ankara'da. Onların bana çok faydası oldu. Bu yürüyüşlerimin tek faydası onlardan oldu, başka hiç kimseden fayda olmadı” dedi.

İPSALA SINIR KAPISINA YÜRÜDÜ

Daha önce de bu yürüyüşleri gerçekleştirdiğini söyleyen Ahmet Sönmezer, “Ben iki defa Adana ve Ankara'ya yürüdüm. Şimdi Adana, Ankara, İstanbul, İpsala sınır kapısına yürüdüm. Emekli değilim. Akrabalarım beni terk etti, kaçtı. Hastalık parayla ilgili olduğu için. Konum komşum yardım ediyor. Borç para veriyor, onunla geçiniyoruz” diye konuştu. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Oğlu İçin Adana’dan İpsala’ya Geldi.
Yorumlar (0)