Zamlı Harç Uygulaması 1 Ağustos’ta Başlıyor.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Yurtdışına çıkan yurttaşlardan alınan 15 TL'lik harç'ın 50 TL'ye çıkarılmasını öngören kanun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 19 Temmuz 2019 tarih ve 30836 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İpsala Gümrük Saymanlık Müdürü Nülüfer Gözen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“19 Temmuz 2019 tarih ve 30836 sayılı resmi gazetenin 20. Maddesi  gereğince Yurt Dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç miktarı 50Tl olarak belirlenmekte ve bu miktarın üç katına kadar arttırılabilmesi hususunda Cumhurbaşkanına yetki verilmekte ve çıkış başına 15 Türk Lirasını aşan miktarın genel bütçeye gelir kaydedilmesi sağlanmaktadır.

Böylece 01 Ağustos’tan itibaren yurt dışı çıkış harç pulu 50 tl olmuştur. Yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın bilgisine” diye duyuruda bulundu.

ESKİ PULLAR NE OLACAK?

İpsala Gümrük Saymanlık Müdürü Nülüfer Gözen, “yapışkanlı yurtdışı çıkış harç pullarının 01/08/2019 tarihi itibarı ile kullanılamayacağından, daha önceden 15 TL karşılığında satış yapılmış olup, kullanılmamış olan yapışkanlı yurtdışı çıkış harç pulları 01/09/2019 tarihine kadar her bir pul için aradaki fark olan 35 TL tahsil edilerek yeni basım yurtdışı çıkış harç pulları ile değiştirilecektir” dedi.

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)