Akşener'den Balkon Konuşması
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Yunanistan'ın Gümülcine kentinde gerçekleştirilen Batı Trakya liderlerinden Dr. Sadık Ahmet anma törenine geçmeden önce İpsala'ya gelen İYİ Parti Lideri Meral Akşener'i, ilçe halkı yoğun ilgiyle karşıladı… Kalabalıkta ilerlemekte zorlanan Akş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Batı Trakya Türkleri liderlerinden Dr. Sadık Ahmet'i 24'üncü ölüm yıl dönümünde kabri başında anma programına katılmak için Yunanistan'ın Gümülcine kentine gitmeden önce İpsala'ya ziyarette bulundu.

Saat 11.00 sıralarında İpsala'ya gelen Akşener, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı İYİ Parti'li Abdullah Naci Ünsal, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Akşener koçun kesilmesini istemedi

Vatandaşların yoğun ilgisi arasında, davul-zurnalar ile karşılanan Akşener, kendisine gösterilen ilgiden dolayı ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşların fotoğraf taleplerini geri çevirmeyen Meral Akşener, İpsala Belediye binası girişindeki bahçesinde fidan dikti. Kendisi için kesilmek istene koçun kesilmesini istemeyen Akşener,  Abdullah Naci Ünsal'ın makamına geçti. Burada kendisine verilen plaket, şal ve pirinç hediye edilen Meral Akşener, İpsala Belediye binası önünde kendisini bekleyen kalabalığa seslenmek için balkon konuşması yaptı.

"Ben de Türk'üm' diyerek her bedeli ödedim"

Kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Meral Akşener, kendisini karşılayan kalabalığa, gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederek, "Ben, Trakya mübadele göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Türklük bayrağını hapis yatma pahasına, eziyet, işkence görme pahasına, biz sadece Müslüman azınlık değiliz, Müslüman Türk azınlığıyız. Ben de Türk'üm' diyerek her bedeli ödedim. Hepimizin çok sevdiği, ölümüyle ciğerimizi yakan, rahmetli Dr. Sadık Ahmet'in mezarı başında da Fatiha okurken sizin selamlarınızı götüreceğim." dedi.

"Kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı söyleme geçit vermediğiniz için teşekkür ederim"

Sözlerinin devamında, 31 Mart seçimlerine değinen Akşener"5 yıllık bir belediye başkanı seçmeniz, iyi hizmet ederse devam ettirmeniz, iyi hizmet etmezse 5 yıl sonra tekrar değiştirebilmeniz için seçim yapıldı. Bakacağınız şey, hangi belediye başkanın projeleri size daha uygun olduğuydu. Fakat savaşa gider gibi, 'Allah Allah' nidalarıyla bir yerel seçim yaptık. Seçmen o siyasi partilerin önündeydi. O kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı söyleme geçit vermediğiniz için teşekkür ederim." diye konuştu.

"Sayın İmamoğlu’nun seçilmesinde hepimizin payı vardır"

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesine de değinen Meral Akşener"31 Mart akşamı Sayın İmamoğlu’nun seçilmesinde hepimizin payı vardır. 23 Haziran'da tekrarlanan seçimi kazandıran sizsiniz. İstanbullular, İstanbul'da akrabası bulunan herkes. Yani ne benim, ne de bir başkası. Kişisel olarak ben İstanbul ikametinde kayıtlıyım ve bir oy kullanıyorum. Sizler 15 bin 900 oy farkını, 814 bine çıkardınız. Bizler, siyaseti düşmanlık üzerinden yapmama kararıyla yola çıktık ve buna devam ediyoruz. EYT'lileri (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) duyan yoktu. Bizim sayemizde gündeme geldi. Çözmediler ama ya çözecekler ya çözecekler. 3 bin 600 ek gösterge konusunu söz verdiler ama yerine getirmediler. Bunu da ya çözecekler ya da biz çözeceğiz. Dolayısıyla tarım, hayvancılık, sanayi, ekonomide tencerenin yanması, her evde 4 yıllık bir üniversite mezunu işsiz olması, artık Türkiye'nin illeti, zilleti bir kenara koyup, sizin gözünüzün içine bakıp hangi problemlerin çözülmesi gerektiğine karar vermek zorunda olduğu bir dönem. İYİ Parti olarak biz de bunlara dikkat çekme adına hem Meclis'te, hem Meclis dışında yerine getirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Süleyman Demirel'i andı

Sözlerinin sonunda, Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i anan Akşener, şunları söyledi; "Burada 1966 yılında bir konuşma yapan benim de çok yakından tanıdığım rahmetli Demirel'i de anmakta fayda var. Türkiye'de ekonominin, tarımın, sanayinin, hayvancılığın, işin, işçinin, tencerenin konuşulmasını siyasette sağlamış olan o isim 1966'da bu belediyenin burada konuşma yapmış. İnşallah Cenab-ı Hak aynı şeyleri nasip eder."

Yunanistan'a çıkış yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı konuşmadan sonra, Yunanistan'ın Gümülcine kentinde Dr. Sadık Ahmet'in anma törenine, daha sonra Bulgaristan'a geçerek dünyaca ünlü Milli Halterci Naim Süleymanoğlu'nun adına yapılan Kültür Merkezi'nin açılışına katılmak üzere İpsala Sınır Kapısı'ndan Yunanistan'a çıkış yaptı.

Haber: İlker GÜREL-Gündemsaros

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması Akşener'den Balkon Konuşması
Yorumlar (0)