Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Meslek Yüksekokulu 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı etkinlikleri kapsamında bir program düzenledi.

 Salı günü saat 13.30’da İpsala Meslek Yüksek Okulu konferans Salonunda katılımcı ve konuşmacı Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özay Çavuş, İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Zih. Müh. Abdullah Naci Ünsal, İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Seçkin, Daire Amirleri, siyasiler ve İpsala Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlilerinin katılımında “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” programı düzenlendi.

İpsala Meslek Yüksek Okulu Öğr. Gör. Emrah Aydın’ın sunumunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programın açılış konuşmasını İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda gerçekleştirdi.

“ Ülkemizin geçirdiği tehlikeli günlerin gün geçtikçe daha çok farkına varıyoruz”

Arda, “15 Temmuz’u anma adına bu programı gerçekleştirmeyi planladık. Üzerinden üç yıl geçmesine rağmen, zaman geçtikçe 15 Temmuz ile ilgili yeni, yeni bilgiler ediniyoruz. Tabi bizim edinemediğimiz bilgilerimiz de var. Birazdan sayın müdürümüz Özay Bey bu anlamda bizleri daha detaylı bilgilendirecek. Ülkemizin geçirdiği tehlikeli günlerin gün geçtikçe daha çok farkına varıyoruz. Sonradan gördüğümüz görüntüler ve şehit olan yurttaşlarımızın gerçekten haklarının ödenemeyeceğini kendilerini nasıl ülkemiz için feda ettiklerini gösteriyorlar. Bu nedenle şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Arda’nın ardından İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar’da kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

“Rabbim inşallah bize o günleri yaşatmaz”

Kaymakam Aslantatar, “ o kadar acı bir olay ki kendi tankınla, kendi uçağınla, kendi vatandaşını öldürüyorsun, bunu kelimeler ile ifade etmek mümkün değil. O kadar acı ki kendi personelin emir alıyor ve kendi ülke vatandaşına kursun sıkıyor. Ben buna yürekten inanıyorum ki bundan sonra kimse bu devlette kimse darbe kelimesini ağzına alamayacaktır. Biz bugün başka bir ülkenin başka bir memleketin kapısında mülteci değilsek o güzide vatandaşları sayesindedir. Bizim emir alacağımız tek yer var o da kendi devletimizdir. Devlet büyüklerimizdir. Herhangi bir sivil toplum kuruluşu, cemaatten emir alamaz. Bizler aziz şehitlerin ansını yaşatıp onların bizlere emanet ettiği bu devlete çok iyi şekilde sarılmamız lazım. Dünyanın hiçbir yerinde tankın uçağı karşısında çıplak elle duran bir millet göremezsiniz. Rabbim inşallah bize o günleri yaşatmaz. Daha huzurlu bir toplum haline bürünürüz inşallah” diye konuşmasını gerçekleştirdi.

Kurtuluş savaşından günümüze darbe girişimlerini anlattı

Konuşmaların ardından Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özay Çavuş, sunumunu gerçekleştirmek üzere kürsüye geldi.

Çavuş, sunumunu destekleyen slayt ve sine vizyon gösterileri ile kurtuluş savaşından 60 ve 80 darbelerine ve günümüze kadar Türkiye’de yaşanan darbe girişimlerini örneklendirdi.  Son olarak sunumunda 15 Temmuz Darbe girişiminin tüm detaylarını, İstanbul ve Ankara’da yaşanan olayları anlattı.

Katılımcıların sorularını yanıtladı

Çavuş, 15 Temmuz gecesi Edirne’de yaşadıklarını paylaştığı anlarda özellikle Kurtuluş savaşının anlatıldığı vizyon gösterimlerinde zaman, zaman duygularına hâkim olamayarak anlatımlarında o geceyi yaşadığını katılımcılara hissettirdi.

Aynı zamanda FETÖ Örgütü kurulum şeması ile ilgili de katılımcıları bilgilendiren Çavuş, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

Çavuş’a İpsala pirinci hediye edildi

 Yaklaşık iki saat süren program sonunda İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Zih. Müh. Abdullah Naci Ünsal ve İpsala Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özay Çavuş’u tebrik ederek, isminin yazılı olduğu özel çuvalda İpsala Pirinci ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.
Haber : Yenigazete (ipsala)

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız” Aslantatar,”Biz Emri Devletten Alırız”
Yorumlar (0)