Balkan Türküleri Mest Etti.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Edirne Valilisi Ekrem Canalp’in Edirne’nin bütün ilçelerinde konser düzenleme projesi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu İpsala Kaymakamlığı organizasyonunda Türk Sanat Müziği konseri ö

 Konsere; İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, ilçe protokol üyeleri kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, İpsalalılar ve Türk Sanat Müziği sevenler katıldı. Türk Sanat Müziği konserinde solist Sebati Balkan ve Yeşim Çağlayan, İpsalalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Türk Musiki Müziğinin yanı sıra çok sayıda Rumeli kökenli Balkan Türküleri ve hareketli Türk Sanat Müziği olarak 20 eser solo olarak seslendirildi. Türk Sanat Müziği aşığı dinleyiciler tüm parçalara eşlik ederek sanat müziğinin tadına varamadılar.

Yaz akşamında Türk Sanat müziği esintisi yaşayan İpsalalılar, konser sonunda sanatçıları ayakta alkışladı. İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, tüm sanatçılar adına teşekkür çiçeğini Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Muharrem Fadıl Atik’e vermek üzere sahneye çıkarak kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Aslantatar, öncelikle Edirne Valisi Ekrem Canalp’e ve gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese başta sanatçılar olmak üzere teşekkür ederek; “ bize böyle bir gece yaşatmasına vesile olduğu için öncelikle Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e ve değerli sanatçılarımıza, emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Gelenler çok güzel bir gece yaşadı, gelemeyenler arkadaşlarımız adına üzüldüm çok şey kaçırdılar. Bu gecenin tekrarlanması ve daha zengin bir gecede buluşmak dileğiyle hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Aslantatar, konuşmasının ardından Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Muharrem Fadıl Atik’ı tebrik ederek teşekkür çiçeğini takdim etti.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri Balkan Türküleri Mest Etti. Balkan Türküleri Mest Etti. Balkan Türküleri Mest Etti. Balkan Türküleri Mest Etti.
Yorumlar (0)