Müftülük Kurban Hazırlıklarına Başladı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Müftüsü Ercan Özelce, ”Diyanet işleri başkanlığımızın dini ve Hayri hizmetlerine destek amacıyla 1975 tarihinde kurulan Türkiye Diyanet vakfımız yurtiçinde ve yurtdışında pek çok hayırlı hizmetlere öncülük etmektedir ”dedi.

Özelce, ”Eğitim kültür yardımlaşma cami inşası bakım ve onarımı kurban ibadeti gibi hizmetleri hayırsever vatandaşlarımız vesilesiyle vesilesi ile yürütmektedir. Bizde ilçe müftülüğü Türkiye Diyanet vakfı İpsala şubesi olarak yapılan bu hizmetlere aracılık etmekteyiz.

Örneğin geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında Türkiye Diyanet vakfı İpsala şubemize hayırsever vatandaşlarımızın ulaştırdığı zekat fitre ve bağışları başta İmam Hatip orta ve lise kısmında okuyan öğrencilerimiz olmak üzere 50 öğrencimize eğitim desteği vererek ve 100 vatandaşımıza Ramazan kolisi şeklinde dağıtarak vatandaşlarımızın zekat fitre gibi ibadetlerinin yerine getirilmesine rehberlik ettik.

 Geçen yıl 50 civarında vatandaşımızın vekaletini alarak kurban ibadetlerini yerine getirilmesine yardımcı olduk. Onların bağışladığı kurbanların etlerinin ülkemizde veya dünyanın diğer ucunda Afrika'da balkanlarda Ortadoğu'da... Savaş açlık kıtlık ve yokluk ve yoksullukla mücadele eden insanlara ulaştırılmasında Türkiye Diyanet vakfı İpsala şubemiz de hayırsever vatandaşlarımızın katkısı ile aracılık etti.

"Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş" sloganıyla Diyanet işleri başkanlığımız ve Türkiye Diyanet vakfımızca belirlenen yurtiçi ve yurtdışı Kurban fiyatları şu şekildedir. Yurtiçi vekaletle kurban kesimi 890 TL. Yurtdışı vekaletle kurban kesimi 725 TL’dir. Bu yılda Diyanet işleri başkanlığımız ve Türkiye Diyanet vakfı organizasyonu ile kurbanını vekalet vererek kestirmek isteyen vatandaşlarımız için TDV İpsala şubesi olarak bir köprü olmak istiyoruz. Kurbanlarını vekaletle kestirmek ve bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 9 Ağustos tarihine kadar isterse ilçe müftülüğümüze, cami görevlilerimize müracaat edebilirler veya TDV’nin kamu bankalarında bulunan hesap numaralarına yurtiçinde kurbanının değerlendirilmesini istiyorsa 890 TL, yurt dışında kurban kestirmek ve bağışlamak istiyorsa 725 TL yatırarak vekalet verebilirler ”dedi. Haber Merkezi

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)