252 üniversite öğrencisine 3 aylık iş
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün 252 üniversite öğrencisine yönelik düzenleyeceği Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvurularının 25-28 Haziran tarihleri arasında Www.İskur.Gov.Tr üzerinden yapılacağı bildirildi.

İŞKUR tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan "Sosyal Çalışma Programı" kapsamında, üniversite öğrencileri bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecek, diğer yandan da mesleki niteliklerini geliştirebilecek.

İŞKUR Keşan Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü'nde de, Keşan'daki çeşitli kurumlarda uygulanması beklenen "Sosyal Çalışma Programı" ile üniversite öğrencileri bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekler, diğer yandan da mesleki niteliklerini geliştirebilecekler. Uygulanacak bu programda düzenlenebilecek alanların; doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi olduğu bildirildi. Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere, başarılı aktif öğrenci kaydı olan bütün yükseköğretim öğrencilerinin katılabileceği bu program ile ilgili olarak; "Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecektir. Öğrenciler diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz. Her bir öğrencinin yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz. Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıda kontenjanla açılır. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenir. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenir. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenim 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre azami 39 gündür. Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler emekliliğe etki eden sigortaları dahil tüm sigorta primleri yatırılır. Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmez. Katılımcıların programa devam zorunlulukları vardır. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek  programa katılmama hakları bulunmaktadır. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmaz. Sağlık raporları da bu süreye dahildir. Öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunmaktadır." denildi.

Son başvuru 28 Haziran

Bahse konu Sosyal Çalışma Programı'na başvurular, 25 Haziran 2019 tarihi itibarıyla başlarken, bu programdan yararlanmak isteyen üniversite öğrencilerinin, 28 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar İŞKUR Keşan Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü'ne başvurması gerekiyor. 5 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak elektronik kuranın ardından, 8 Temmuz 2019 tarihinde program uygulamasına başlayacak öğrenciler, 30 Eylül 2019 tarihinde uygulamayı sona erdirecek.

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)