“Yağışların çeltiğe zararı olmadı”
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi ve çeltik üreticisi Ahmet Koru, yaptığı açıklamada; bölgede etkili olan yağışların çeltik ürününe zararının olup-olmadığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Yağışların çeltiğe zararı değil, yararı oldu”

Çeltik ürünüyle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını belirten Koru“Çeltikler ekiliş zamanlarına göre, 1 aylık ya da 45 günlüktür. Yağışlardan ötürü çeltikte herhangi bir zarar yok. Tarlalarda oluşan pasalar, bazen çeltik ürünün çıkışını zorlaştırır. Ama yağışların olması pasayı düşürüyor ve çeltik bitkisini rahatlatıyor. Dolayısıyla, yağışlar çeltiğe zararı değil, yararı olmuştur. Ama her hangi bir dolu yağışı olması durumunda ürüne büyük zararı olur. İnşallah, böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmayız.” dedi.

“İyi bir ürün elde etmek için mücadele ediyoruz”

Ahmet Koru sözlerini şöyle tamamladı: “Çeltikte, gübreleme, ilaçlama ve bakım çalışmalarımız devam ediyor. Çeltiği yabancı ottan kurtarıp, gübreyle tekrardan büyümesine çalışacağız. Üreticiler, çok büyük masraflar yaparak, üretimini sürdürüyor. Bu yıl iyi bir ürün elde etmek için mücadele ediyoruz. İnşallah üreticiler olarak, emeğimizin karşılığını alırız ve iyi bir verim elde etmiş oluruz. İnşallah bu yıl ki, sezonumuz hayırlı olur.”

(Haber: Deniz ÇİL-Gündemsaros)

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)