O Uçak Bugün Batırılacak.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

CHP İpsala İl Genel Meclis üyesi ve ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Encümen üyesi İsmail Aliş, ESTAB uçak batığının Cuma günü bugün batırılacağını söyledi.

Aliş şunları kaydetti; “Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) desteğiyle Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) ve Skyair Shop şirketi arasında imzalanan anlaşma gereği, deniz turizmi ve balık çeşitliliğinin arttırılması için parçalara ayrılarak, mart ayında Antalya'dan 6 TIR'la Keşan'a bağlı İbrice Limanı'na getirilen 90 ton ağırlığındaki uçağın gövde montajı tamamlandı. Dünya’nın en büyük uçak batığı olacak olan uçağın TANAP’ın finansmanıyla ESTAB tarafından Keşan İbrice limanında batırılacak. Bugün saat 10,30 da  Edirne İl Genel Meclis Başkanımız Mehmet Geçmiş ’inde ile lastik botlarla üzerinde denize indirilen Airbus A330 tipi yolcu uçağı, 14 Haziran Cuma günü düzenlenecek törenle batırılacak.

Uçak batığının, yapay resif projesine kazandırılmasıyla yurt içinden ve dışından birçok turistin bölgeye geleceğini ifade eden Aliş, "Oluşacak dalış turizmi sayesinde özellikle Yunanistan ve Bulgaristan'dan çok fazla dalgıcın buraya geleceğini düşünüyorum. Uçak, işin vitrin yüzü olacak. Dünyada bundan daha büyüğü yok. Bu ilgi çekmek için bence yeterli. Bu tip projelerin daha da artması bizim için bulunmaz nimet olur. İnşallah bu proje uçakla son bulmaz. Projeye destekleyici eklemeler yapılabilir. Şuan yurt dışında uçağın batırılmasını sabırsızlıkla bekleyen birçok kişi var" diye konuştu. Haber Merkezi

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri  O Uçak Bugün Batırılacak.
Yorumlar (0)