AK Parti TMO’yu Ziyaret Etti.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

“Alımlar Başlıyor”

AK Parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Seren ile Erhan Demir TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi)yu ziyaret ettiler.

TMO ziyaretinde Müdür Vekili Hilmi Narcu ile yeni sezon hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden İlkdoğmuş,” “Depoculuk sistemine geçen TMO bu yılda alım yapacak bu yıl TMO ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)'un %50 ortaklığı olan LİDAŞ (Lisanslı Depoculuk AŞ.) tarafından alım olacak. Devletimiz ve hükümetimiz her zamanki gibi çiftçimizin yanında. Cumhurbaşkanımızın hububat ve buğday fiyatı ile ilgili açıklamaları üreticimizi ve çiftçimizi sevindirdi. Partimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Seren ve Erhan Demir ile birlikte bu yılki alımları ve depolama sistemlerini yerinde görmek ve öğrenmek için ofisimizi ziyaret ettik.” dedi.

ALIM RANDEVU İLE OLACAK

AK Parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, buğday alımlarının bu yılda yine randevu sistemi ile olacağını belirterek”35 bin ton buğday alacak depolarımız alıma hazır durumdadır.

Buğday fiyatının bin 400 TL olması çiftçimizin erken baharı gibi oldu. Geçen yıllara nazaran Ekimde %25-30 oranında eksiklik olsa da TMO bu yılda 25-30 bin ton aralığında buğday alımı yapacak. Bu yılki alımı yapacak olan LİDAŞ alım ve sonrası depolama ürün zayiatı en az olacak şekilde depoların alttan havalandırmalı sistem ile buğday tahribatının en az olması yolunda. Lisanslı depoculuk AŞ. LİDAŞ depolamada profesyonel adımlar atarak ürünün tahribatını sıfıra getirmek için mücadele veren bir kuruluş. Çiftçilerimize hasat dönemi hayırlı olsun” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

ipsala ipsala+haber ipsala+haberleri ipsaldan+haberler ipsalahaberleri ipsalahaber ipsala+gazeteleri AK Parti TMO’yu Ziyaret Etti. AK Parti TMO’yu Ziyaret Etti. AK Parti TMO’yu Ziyaret Etti. AK Parti TMO’yu Ziyaret Etti.
Yorumlar (0)